Wybór odpowiedniego oświetlenia w naszym mieszkaniu może nieraz stanowić problem. Praktycznym rozwiązaniem może być przełącznik schodowy oraz ściemniacze

Z pewnością nikt nie marzy, by kroczyć po ciemku po schodach. Zwłaszcza,jeżeli są to schody do piwnicy albo są one strome. Optymalnym rozwiązaniem może okazać się tu przełącznik schodowy.

Jest to bardzo prosty wynalazek, który potrafi usprawnić codzienne życie. Polega na połączeniu przełączników, tak, żeby jeden mógł posłużyć do włączania, a drugi w celu wyłączania światła.

Ekscytujący wpis? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego!

System działa na przemian, dlatego nie ważne, czy wdrapujemy się po schodach, czy też z nich schodzimy. Zawsze mamy możliwość, by

polecane produkty
Autor: Wendy Harman
Źródło: http://www.flickr.com

oświetlić sobie drogę. Dobrze pamiętać, że zamontowanie takiej funkcji jest dosyć łatwe. Każdy kto zna się trochę na elektryce powinien poradzić sobie z tym zadaniem. Chcąc znaleźć instrukcję, można sięgnąć do jakiejś książki lub wejść na odpowiednią stronę internetową. Przełącznik schodowy może okazać się szczególnie przydatny w miejscu, w którym mieszkają dzieci. To doskonały sposób na wzmocnienie ich bezpieczeństwa, ale także na pozbycie się nocnych lęków. Jeżeli twoje dziecko obawia się nocą wstać i przejść samo np. do toalety, to dobrze taki przełącznik umieścić tuż przy dziecięcym łóżeczku. Następnym praktycznym wynalazkiem, który potrafi sprawić, że życie wtwoim domu stanie się przyjemniejsze, są ściemniacze (zobacz polecaną stronę). Jest to typ włącznika, który pozwala na regulację stopnia natężenia oraz temperatury światła.Wówczas wieczorem szybko stworzymy romantyczny nastrój w salonie albo w sypialni. Przytłumione oświetlenie pomaga nam się odprężyć i odpocząć. Sprawia także, że czujemy się swobodnej i bezpieczniej. Zaletą ściemniaczy jest też możliwość zaoszczędzenia energii.

Dzięki temu uda nam się trochę zmniejszyć miesięczne opłaty za energię elektryczną. Warto również pamiętać, że ściemniacze dobrze funkcjonują z różnymi rodzajami żarówek. Możemy więc bez obaw kupić żarówkę tradycyjną lub halogenową. Jeżeli jednak chcielibyśmy kupić energooszczędne, typu Led lub świetlówki, to dobrze poradzić się w tej sprawie sprzedawcy. Na rynku dostępne są również różne rodzaje ściemniaczy. Różnica między nimi polega przede wszystkim na sposobie przełączania światła. Możemy bowiem spotkać ściemniacze dotykowe, dotykowo-obrotowe, dotykowo-przyciskowe albo uruchamiane za pomocą pilota bądź na podczerwień.