Wybieranie gotowych planów domów – jakie źródło najlepsze przed zaczęciem budowy

Firmy architektoniczne oraz wydawcy budowlani często oferują katalogi z gotowymi projektami domostw oraz innych budowli użytkowych. Można takie katalogi zakupić w wersji czasopisma albo komputerowej, albo pomniejszoną liczbę planów obejrzeć za darmo na stronach www odpowiednich biur.
Rysowanie planów, to zajęcie architektów.

projekty domów online
Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Wydawcy zatrudniają własnych projektantów albo płacą wolnym strzelcom, albo tym zatrudnionym w firmach. Wybór konkretnego projektu, automatycznie daje jego twórcy procent od zysku. Do najchętniej wybieranych należą domy (zobacz http://www.profence.co/oferta/ogrodzenia) piętrowe projekty których są niezwykle różnorodne. Polscy obywatele lubią mieć sporo przestrzeni w środku domu, zachowując w tym czasie dużą powierzchnię gruntu. Jeżeli wolimy domy (zobacz prefabrykowane domy) piętrowe projekty są w stanie nas zadziwić swoją ergonomicznością, wystarczy spojrzeć na tę stronę: . Nie zapominajmy jednak, że jeśli chcielibyśmy tego typu pełny plan dostosować do siebie, musimy ponieść wskazaną opłatę.

domy piętrowe projekty
Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
oświetlenie ogrodowe
Autor: TruffShuff
Źródło: http://www.flickr.com
Dobieranie z katalogów wyśnionego domu, czasem jest ciężkie ze względu na liczbę projektów. W Internecie natomiast, można się ograniczyć oraz na przykład przejrzeć tylko projekty domów online wybranych firm architektonicznych. Najkorzystniej obserwować firmy w swoim regionie, ponieważ oszczędzimy na dojazdach. Trzeba również poczytać opinie o danym biurze, żeby zobaczyć czy wymiana poglądów z klientem przeprowadzana jest tam bezproblemowo. Projekty domów online mają też taką wyższość ponad katalogami, iż nie musimy zapłacić za ich obejrzenie w komfortowej pozycji, sama przyglądałam się paru projektom domów online więc wiem, jak to jest.

Wybieranie z pełnych planów jest znacznie tańsze, niż tworzenie świeżego planu od podstaw. Jeśli zaś chcemy, by tego typu projekt tak czy siak był unikalny, wystarczy go wykupić razem z prawami autorskimi.