Wszystko na temat akcesoriów łazienkowych

W czasie nabywania akcesoriów łazienkowych nietrudno o dokonanie niewłaściwego zakupu. Rynek jest zalewany tanim wyposażeniem z Chin, które odznacza się niską jakością wykonania i słabą trwałością. Na szczęście w Polsce działa duża liczba producentów, którzy troszczą się o poziom swoich wyrobów i opinie użytkowników. Różnica w cenie nie jest tak wielka, jak mogłoby się na wstępie wydawać. Odszkodowanie za zalane mieszkanie sąsiada jest dużo wyższe, niż cena solidnie wyprodukowanego kranu lub baterii prysznicowej. Stałe naprawianie zepsutych drzwi do prysznica może być równie uciążliwe.

Główne elementy
Autor: Coram Poland

Do głównego wyposażenia w łazience zalicza się krany, baterie, umywalki, muszla klozetowa i brodziki bądź wanny. Wyposażenie nieobowiązkowe jest najczęściej wykorzystywane w pomieszczeniach w nowoczesnym stylu – grzejniki do łazieni, bidet i inne tego typu. W ciasnych łazienkach jednym z najbardziej istotnych elementów jest bateria prysznicowa. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów baterii, największą dozę zaufania użytkowników zyskały sobie te posiadające wkład z ceramiki. Taki element ma za zadanie izolować baterię od wrzątku i minimalizować ryzyko oparzenia w czasie kąpieli. Niezwykle istotny jest też materiał, z jakiego jest wyprodukowana bateria. Na tych produkowanych z plastiku może osiadać kamień. Niepozornym, ale istotnym elementem jest także przycisk spłukujący. Te tanie po krótkim czasie się zużywają i wymagają wymiany. Klienci cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który ze względu na wysoką jakość wykonania będzie służył przez długi czas. Tutaj więcej asortymentu tego producenta. Elementy tej firmy cechują się też atrakcyjnym wyglądem. To bardzo elegancki dodatek do łazienki.

Przydatne wskazówki

Wybierając najodpowiedniejsze dodatki, powinno się pamiętać by wszystkie one były dopasowane do siebie wizualnie. Umywalka w nowoczesnym stylu nie będzie współgrała z kranem ze staromodnymi, miedzianymi kurkami. Nowoczesne umywalki i zlewy: Źle dobrane wyposażenie łazienki może rzucać się w oczy i frustrować. Łazienka jest miejscem relaksujących kąpieli, nie warto by jakiś niedopasowany detal wywoływał irytację właściciela. Jeśli nie jest się pewnym wyboru dopasowanych akcesoriów, warto poprosić o pomoc dekoratora wnętrz.