W każdym domu powinno być to „coś”, ta magia, dzięki której nasz dom jest wyjątkowy. Czy w Twoim mieszkaniu tak jest?

Każdy dom i wnętrze powinien coś mieć, co czyni go nieprzeciętnym miejscem. Duch domu jest ukryty w każdym elemencie, w każdym miejscu, w każdym centymetrze podłogi czy ściany. Poza tym, domowa atmosfera to przede wszystkim ludzie zamieszkujący go, tworzący doń życie, czynią, że takie miejsce może oddychać i rozkwitać. Jak to dobrze, swój dom można po prostu mieć.

sypialnia w nowoczesnym stylu
Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami nie cenimy tego, bo nam się wydaje, że to jest zupełnie normalne, to że mamy swoje mieszkanie, że mamy, gdzie mieszkać, mamy dokąd wracać. To nie jest takie oczywiste.

Jeżeli musisz zgłębić prezentowaną problematykę bardziej, kliknij ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.ideamo.pl/), którą Ci sugerujemy.

Różne sytuacje mogą spotkać nas w naszym życiu, coś, co teoretycznie jest pewne, może przestać istnieć z minuty na minutę. To tak jak z całym życiem. Jesteśmy młodzi, bawimy się, życie nas cieszy, aż tu nagle trach, spotka nas tragedia i nie ma nas. Podobnie może się stać z naszym domowym gniazdkiem, ogólnie z naszym dotychczasowym, teoretycznie ustabilizowanym życiem.

Dlatego tak ważnym jest, żeby nasz dombył miejscem wyjątkowym, aby mówił o nas więcej, niż są w stanie powiedzieć jakiekolwiek słowa, więcej niż wiele obrazów. Nie na darmo mówi się, że dom, jego wygląd i porządek w nim panujący, mówi o właścicielu (te elementy dodadzą charakteru, a również i funkcjonalności w twoim mieszkaniu – link do interesującej treści). Może nie można ustosunkować się do tego stwierdzenia dosłownie, ale trzeba powiedzieć, że coś w tym jest. To jaki mam styl w domu, w jakich klimatach się lubujemy świadczy o nas samych. To dokładnie tak samo, jak zapytać kogoś, jakie filmy ogląda, i już może wysnuć pewne wnioski. To z tego powodu, że niektórzy ludzie są nieufni i nie chcą zapraszać wiele osób do siebie. Boją się chyba, ze ktoś ich nakryje, że każdy ich przejrzy, zapozna lepiej niż powinien. No tak, jest coś w tym, choć jak ze wszystkim tak i tu nie ma sensu popadać w paranoję, gdyż to tak naprawdę nasza sprawa i nasz świat.

Nikt nie powinien nam mówić, jak mamy żyć i jak mamy wykończyć swoje mieszkanie. Dlatego też mieszkanie jest takie istotne, bo to miejsce dla nas, w nim się czujemy jak u siebie, to nasz skrawek ziemi, na który obcy nie mają wstępu. To miejsce, gdzie w szalonym i niebezpiecznym świecie możemy czuć się komfortowo. To miejsce, gdzie czujemy więź z każdym miejscem, z każdym kątem, miejsce, w którym mamy wspomnienia i niezapomniane uczucia. Zaś w tym źródle parę rzeczy przydatnych w każdym mieszkaniu: odpowiednie zestawy armatury do kuchni.