W jaki sposób zaaranżować salon z jadalnią?

Pokój dzienny z jadalnią jest to zestawienie, które wraca do łask. W jaki sposób jednakże zaaranżować pokój o dwóch funkcjach?
Pokój dzienny z jadalnią możemy umeblować na wiele sposobów.

Nawet w niedużym pokoju możesz wydzielić dwie strefy. Jadalnię w pokoju dziennym można zaaranżować na zasadzie płynnego przejścia czy przeciwieństwa. Pierwsza alternatywa jest bezpieczna i najczęściej napotykana. Druga wymaga trochę odwagi a także niezłego pomysłu. W obydwu przypadkach każdej części pokoju trzeba poświęcić taką samą ilość uwagi.
fotel klubowy
Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

czarne szafki łazienkowe
Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
W urządzaniu pokoju dziennego z jadalnią najistotniejszy będzie dobór podstawowych sprzętów – sofy, stołu i krzeseł. Kanapa określi strefę odpoczynku, a stół z krzesełkami strefę jadalną. Fotel klubowy z kolei nada naszemu salonowi odpowiedni klimat. Rozpocznijmy od kanapy. Jeśli salon jest niewielki, nie można szaleć z jej rozmiarem. Sofa musi być dwuosobowa. Można sobie za to pozwolić na mały narożnik. Stawiając kanapę pod ścianą otrzymamy jednolitą powierzchnię. Zaś stawiając kanapę na środku salonu, wyraźnie odseparujemy 2 strefy. W tej drugiej opcji dobrze się sprawdzi sofa narożna. Za w taki sposób postawioną kanapą w pokoju dziennym można ustawić konsolę albo komodę. Następnie dobieramy stół i krzesła do części jadalnej pokoju dziennego. Do niewielkich pokoi lepszy będzie stół owalny. Warto zakupić rozkładany. Bezpiecznym wyjściem w urządzaniu salonu z jadalnią będzie kupno krzeseł oraz stołu z jednego kompletu.

Jednak takie komplety nie wyglądają ciekawie. Mogą spowodować, iż całe pomieszczenie, szczególnie małe, wyda się ciężkie. Lepiej dobrać do stołu krzesełka z innego zestawu, ale w podobnej stylistyce.