W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny, aby spędzanie w nim czasu było dla nas miłe?

Swój dom to marzenie, jakie większość z nas prędzej czy później urzeczywistnia. Jeżeli nie dom, to choćby mieszkanie, jakie przyjemnie urządzone może dawać nam sporo radości. Jednym z pomieszczeń, które pełni ogromną rolę w każdym mieszkaniu jest oczywiście salon, gdyż to inaczej ujmując pokój dzienny, w jakim odprężamy się w wolny weekend bądź po pracy. W tym miejscu także siedzimy ze znajomymi bądź zapraszamy bliskich na wspólny obiad, toteż powinien wyglądać wyjątkowo ładnie. W jaki sposób go urządzić, by spełniał nasze wymogi?

Rozpocznijmy od ścian oraz podłóg. Współcześnie niezwykle modne są tapety, jednak niektórym kojarzą się one z poprzednimi latami i za nic w świecie ich nie chcą. Dlatego można wybrać inne rozwiązanie, jeżeli chcemy na przykład podkreślić jedną ze ścian, by nadać pomieszczeniu charakter – . Wystarczy pomalować ją na inny, kontrastujący kolor w odniesieniu do pozostałych ścian, a będziemy zadowoleni, jaki rezultat uzyskaliśmy. Nie warto też szczędzić na podłodze i najkorzystniej jest położyć parkiet bądź panele, jakie będą nam służyć przez długie lata. Im lepsza ich jakość, tym będą bardziej trwałe i bardziej odporne na zarysowania.
poduszka
Autor: Suzette Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com

Później czas na meble Poznań. Salon nie powinien być zagracony, wiżyrandole (hiperłącze do serwisu)ostawmy na minimalizm – wygodny wypoczynek, szafka pod TV, komoda, stół dla gości – to wystarczy, aby ładnie zaaranżować pokój. Dzisiaj wielokrotnie wieszamy telewizory na ścianach, ale szafkę pod nimi bez przeszkód można ustawić, by trzymać na niej kino domowe czy poukładać najlepsze płyty, których codziennie słuchamy. Bezsprzeczny wpływ na wystrój wnętrza mają także dodatki, więc na kanapie poukładajmy duże poduszki, a na stoliku do kawy postawmy wazon z kwiatami – zobacz, gdzie zastosować drzewo sandałowe. Można kupić również jakąś figurkę, w szczególności, jeżeli do jej produkcji zastosowano drzewo sandałowe. Orientalne figurki są aktualnie bardzo popularne, a ten typ drzewa sprawia, iż stają się prawdziwym dziełem sztuki.

Urządzając salon podług własnych upodobań masz pewność, że będzie wyglądać tak, jak wyglądał w twoich marzeniach. Nie zapominaj tylko, aby nie kupować tanich materiałów lub mebli, gdyż niższa cena odbije się na ich niekoniecznie dobrej jakości, a salon być elegancki oraz gustowny.