W jaki sposób wygodnie, praktycznie i przede wszystkim za niewielkie pieniądze urządzić wnętrze kuchni.

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w chyba każdym domu jest kuchnia – to w niej przygotowuje się posiłki, w niejednej rodzinie jest także miejscem codziennego spotykania się domowników. Jeżeli się ją wyposaży w dobrze zaprojektowany komplet mebli i solidne urządzenia, to będzie służyć przez wiele długich lat.

kuchnia
Autor: Ohio Redevelopment Projects – ODSA
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jednak jest, żeby została ona dobrze i funkcjonalnie zrobiona, bo od tego będzie później zależała wygoda codziennej pracy. W kuchniach większych, w których miejsca jest pod dostatkiem, nie będzie problemów z rozplanowaniem wszystkich niezbędnych szafek i sprzętów, choć rzecz jasna także trzeba mieć na uwadze kilka istotnych zasad projektowych- praktyczne meble do kuchni’.

Mniejsze kuchnie, takie jakie często spotyka się w wielu blokach, są dużo większym wyzwaniem dla projektującego. Rozplanowanie wszystkiego w taki sposób, aby pomieścić wszystkie meble, zamontować kuchenkę, zlewozmywak i lodówkę może być niekiedy sporym problemem, lecz jest sporo pomysłów na to, jak sprawnie rozwiązać ten problem.

Jednym z najlepszych będzie kuchnia na wymiar, wykonana przez któregoś ze stolarzy. Największe meblowe firmy, których salony są rozsiane po całym kraju, proponują standardowe rozmiary szafek. Co prawda ich jest bardzo dużo, lecze ze zrobieniem czegoś nietypowego są już niekiedy kłopoty- płytki do kuchni.

Przy stolarzach sprawa wygląda zupełnie inaczej- on w zasadzie każdy z projektów przygotowuje indywidualnie, dopasowując wymiary i układ szafek do konkretnego pomieszczenia. Dzięki temu można najbardziej optymalnie jak się da wykorzystać dostępną powierzchnię, o ile oczywiście trafi się na osobę, która będzie miała wiele pomsyłów i będzie znać wszystkie sztuczki wykorzystywane w takich przypadkach.

kuchnia
Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednej osobie wydawać się może, że meble kuchenne na zamówienie będą dużo droższe od kupionych w jakimś salonie meblowym. Ceny oczywiście są zróżnicowane, lecz najczęściej nie odbiegają zbytnio od tego, co proponuje konkurencja. A jednak można wtedy mieć kuchnię właśnie taką, jaka jest potrzebna.