W jaki sposób możemy uzyskać wrażenie wytworności w naszych mieszkaniach?

Pobudowaliśmy sobie już budynek z nowoczesnych, eko materiałów. W ogrodzie pracuje pełną parą biologiczna oczyszczalnia, wybudowana za dotację z Unii. W ogrodzie posadzone piękne śliwy i jabłonki. Pora więc zająć się wnętrzem mieszkania.

Do akcji wchodzi damski gust, mężczyzna najczęściej swoją część pracy wykonał i odpoczywa. Nie oznacza to, iż ten etap pracy jest łatwiejszy. Wybór stylu w jakim umeblujemy nasze mieszkanie nie jest łatwy. Należy dobrze obmyślić tę sprawę.
Szafka z miejscem na posłanie dla kota
Autor: thedesignerpad.com
Źródło: thedesignerpad.com

Czy stawiamy na współczesny, ascetyczny w wyrazie styl? Czy też może olśniewa nas bizantyjski luksus? Żyrandole kryształowe? Niestety, nie jest to wcale łatwe, nie można przeholować, bo efekt może być przeciwny do zamierzonego. Nadmiernie duża liczebności kryształowych przedmiotów spowoduje chaos. Polecamy włoskie nowoczesne meble. A przecież zamierzamy w swoim domostwie wypoczywać. Żyrandole kryształowe nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Przyjmuje się, że takie oświetlenie najakuratniej wygląda we wnętrzach powyżej 50 metrów kwadratowych. Jeśli dysponujemy taką dużą bawialnią, możemy swobodnie instalować tenże żyrandol. Wówczas wystarczy już tylko kolisty stół, bielutki, wyszywany obrus, krzesła albo też wygodny komplet wypoczynkowy. W wypadku gdy posiadamy mniejsze mieszkanie a koniecznie pożądamy nasz dom zapełnić odrobinę wytworności, mamy do wyboru lampa (sprawdź globo lighting lampy) kryształowa, zaczynając od tradycyjnych, do podobnych do lamp biurowych, aż po zwyczajne lampy sufitowe. Mają one ten atut, że pasują do mniejszych pomieszczeń. Jednakże podobnie jak w przypadku żyrandoli kryształowych, reguła powściągliwości obowiązuje taka sama – malutka lampa kryształowa na pewno doda blasku każdemu wnętrzu.

Luksus możemy uzyskać również w inny sposób w pomieszczeniach cokolwiek mniej reprezentacyjnych, jednak przecie również ważnych (o ile nie ważniejszych niż salon). Mam w tym miejscu na myśli dajmy na to kuchnię, która dla wielu osób jest sercem domostwa, ponieważ to dokładnie tutaj toczy się intymne życie domu. Starczy użyć dekoracyjne włoska płytka, które to gwarantują bardzo wysoką jakość oraz oryginalne wzornictwo. Jednakowo w łazience – płytki włoskie zapewnią nam harmonijny styl aranżacji wnętrz, a wespół z lampami kryształowymi zapewnią efekt elegancji o o jakim marzyliśmy.