Urządzamy mieszkanie, czyli jakie dodatki mieć na względzie, kiedy postanawiamy odmienić wygląd wnętrza

Wygląd naszego domu bardzo oddziałuje na codzienne samopoczucie. Dużo lepiej czujemy się w gustownie urządzonych, czystych wnętrzach, niż zagraconych i brudnych pokojach. Z tej przyczyny staramy się w taki sposób przyszykować każdy pokój, by spędzanie w nim czasu było przyjemne, a nie męczące. W aranżacji znaczące są dodatki, zatem nie można odkładać ich na dalszy plan, wręcz przeciwnie – dobrze specjalnie iść po nie do sklepu, aby zagwarantować pomieszczeniom charakter.

Dodatki mogą być uniwersalne, ale można też odróżnić dodatki specjalnie nabywane na daną okazję, np. stroiki świąteczne, które ustawiamy na szafce czy komodzie, kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nie powinny być przesadzone – za każdym razem ceni się minimalizm, toteż wystarczy parę bombek, wstążek lub świeca postawiona na środku. Im mniej, tym lepiej, szczególnie, iż w pokoju z pewnością także będzie znajdować się choinka. Stroiki mogą być żywe albo sztuczne – te pierwsze powinniśmy kupić albo wykonać na dzień czy dwa przed Bożym Narodzeniem, w innym wypadku mogą nie dotrwać do końca Świąt.
kieliszki
Autor: BodaNova
Źródło: BodaNova

Jeżeli właśnie nie zbliża się ani Boże Narodzenie, ani Wielkanoc, możemy zatroszczyć się o inne ozdoby, na przykład kieliszki na świece, które mogą stać na naszym stoliku. Gdy będziemy chcieli stworzyć klimatyczny nastrój, po prostu je zapalimy.

Ekscytuje Cię ten nietuzinkowy artykuł? Jeśli tak, ponadto zajrzyj koniecznie (http://www.skleposwietlenie.pl/) na materiał, który został opublikowany tutaj – on także da Ci do myślenia.

Świeczki w kieliszkach można też ustawić w łazience, wykorzystując do tego celu szafki łazienkowe stojące. Nie zapomnijmy tylko ich zgasić, gdy skończymy kąpiel, gdyż niewiele trzeba, aby doszło do nieszczęścia. W kuchni natomiast ozdobą mogą być także gadżety kuchenne – czytaj więcej , na przykład solniczki i pieprzniczki, jakie zawsze powinny stać na stole, byśmy mogli przyprawić posiłki. Garnki lub sitka raczej nie będą przyciągać uwagi, ale ładne kubki, dzbanek na wodę lub imbryk na herbatę możemy nabyć w bardziej eleganckim stylu, dzięki temu nasza kuchnia nabierze innego charakteru.

Nie potrzeba zachodu, aby ładnie i niesztampowo urządzać wnętrza. Jeżeli zadbamy o dodatki już na początku aranżowania naszego gniazdka, nie będziemy mieć problemu z odnalezieniem właściwych dekoracji – kieliszki na wytworne okazje, które do tego mogą być także użyteczne.