Tylko specjalista w oparciu o badania wytrzymałościowe może ocenić czy budynek nadaje się na przeróbkę

Modernizacja istniejącego budynku to trudne zadanie, zwłaszcza, jeżeli budynek ma być przeznaczony pod całkowicie inne zadania niż do tej pory. Zanim rozpoczniemy prace, konieczne jest sprawdzenie zarówno obowiązującego projektu, jak i zrealizowanie badań wytrzymałościowych, które pozwolą określić czy jakość użytych dotychczas materiałów jest wystarczająca jeśli chodzi o dalsze użytkowanie budynku.

dokumenty
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
Badania wytrzymałościowe są, w myśl prawa budowlanego, niezbędne do zrealizowania, jeżeli mamy zamiar dokonać zmiany w istniejącym do tej pory budynku. Inne przypadki są między innym wówczas, gdy budynek zaczyna pękać oraz zaczyna być widać zarysowania.

Czyżbyś chciał otrzymać sporo informacji na ów interesujący temat? Szukasz faktów? W takim razie naciśnij i sprawdź (https://www.sklep.effector.com.pl/15-effect-boa-profile-giete) – kolejne posty czekają na Ciebie.

Wtedy koniecznie należy przeprowadzić ekspertyzę, dzięki której uzyskamy informacje o stanie nieruchomości i jej dalszej przydatności.

badania ndt realizuje profesjonalista, czyli rzeczoznawca budowlany. Musimy pamiętać, że sporządzenie ekspertyzy nie zawsze jest koniecznością, gdy widać popękane ściany, nierzadko bowiem wystarczy dokonanie standardowej oceny przez inżyniera budowlanego. Jednak nie w takim przypadku jak modernizacja budynku.

Odpowiada Ci ten tekst? Jeśli chcesz zdobyć więcej danych, odszukaj www, które posiada równie ciekawe informacje.

Tutaj niezbędne jest dokonanie ekspertyzy. Budynek bowiem ma być przeznaczony pod inne zadania niż pierwotnie było to ustalone. Należy zatem sprawdzić czy i jak można zmienić układ ścian, jak można rozlokować nową instalację itd. Tylko rzeczoznawca budowlany może dokonać oceny czy nieruchomość po uwzględnieniu badań wytrzymałościowych może być zmodernizowana.

Sporządzając ekspertyzę fachowiec () robi opis badanych elementów, wraz z dokumentacją rysunkową oraz fotograficzną. Efektem ostatecznym ekspertyzy jest przedstawienie wniosków, które informują o przydatności nieruchomości jeśli chodzi o dalsze wykorzystanie.

Dokumentacja uwzględnia ocenę ścian, zastosowanych instalacji, a także co najważniejsze – ocenę przyczyn powstania dotychczasowych usterek. Z tym wiążą się również zalecenia co do wykonania niezbędnych napraw i wzmocnień. Badania wytrzymałościowe odgrywają więc tu istotną rolę, wskazują bowiem na wytrzymałość użytych materiałów konstrukcyjnych. Jeśli jest ona nieodpowiednia inwestor musi dokonać wymiany materiałów, aby konstrukcja była rzeczywiście stabilna i trwała.