To ponownie jest popularne, fototapety wracają do naszych wnętrz i wyglądają wspaniale

Projektowanie pięknych wnętrz to trudne zadanie, potrzebujące wykorzystania ładnych, a równocześnie oryginalnych oraz nieszablonowych materiałów. Każdy chce, żeby to akurat jego mieszkanie okazało się niezwykłe i naprawdę eleganckie, budziło zachwyt w przychodzących gościach. Jednocześnie poszukuje się rozwiązań, które zastosuje się na lata oraz cały czas będą modne i ponadczasowe. Dokładnie takim produktem wykończeniowym okazują się fototapety, które obecnie przeżywają swoją drugą młodość.

fototapeta
Źródło: demur.pl
Czy to jest gustowne?

Wielu osobom fototapety kojarzą się z klasycznymi widokami ośnieżonych szczytów, pięknych rzek albo kwiecistych ogrodów – dokładnie tak prezentował się katalog fototapet pod koniec minionego stulecia. W niemal każdym domu widziało się takie motywy w formie wielkich obrazów na główną ścianę, nierzadko zdobiących pokoje gościnne i sypialnie. Dziś fototapeta powraca w zupełnie nowej postaci, odświeżona, odnowiona i dostępna w naprawdę bogatym oraz ciekawym asortymencie. Może poszczycić się także wysokogatunkowym wykonaniem oraz trwałością, zatem optymalnie pasuje do nowoczesnych mieszkań – polecany link .

Do gabinetu, pokoju dziecka i korytarza

Fototapety są z powodzeniem wykorzystywane w różnych pomieszczeniach w domu, wystarczy jedynie dopasować właściwy wzór, żeby radować się interesującym efektem. Współczesna gama fototapet bywa tak różnorodna, iż nie ma potrzeby już sięgać po oklepane widoczki. To bogactwo wzorów i deseni, motywów roślinnych i interesujących nawiązań do dzieł sztuki, więc każdy bez trudu odnajdzie produkt idealny dla swego wnętrza. Zainteresowaniem radują się chociażby fototapety mapa świata, jakie stosowane w gabinetach lub sypialniach dzieci, mogą okazać się przydatne przy pracy oraz nauce.

komplet mebli w salonie
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Sielski nastrój w salonie

W wypadku osób, które chcą zaprowadzić w swoim domu spokojny i kojący nastrój, optymalnie sprawdzi się fototapeta las lub obraz z odmiennym roślinnym motywem. Podobne desenie przeważnie stosowane są w salonach i pokojach gościnnych, niemniej świetnie pasują również do sypialni. Otulone zielenią drzewa pomagają doskonale się wyciszyć, gdy jednakże potrzebujemy mocniejszego akcentu, mamy możliwość decydować się na widok jesiennych drzew – http://demural.pl.