Szkoła jest placówką, gdzie nasze maleństwo spędza sporo czasu – czasami nawet więcej niż w domu

Szkoła musi być miejscem miłym, a nie odstraszającym. Powinna nakłaniać dzieci do tego, aby chciały w niej się uczyć. Zatem design (ściany i podłogi) powinien być równie fajny, jak nauczyciele.

asprodukt, sauny, spa
dywan do szkoły
Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
W szkole maluchy mają się uczyć – z takiego założenia wychodzą nadal niektórzy rodzice i pedagodzy. Jednak szkoła dla dziecka to prawie dom. Tam spędza znaczną część swego dnia. Zatem szkoła powinna nie tylko przekazywać wiedzę, ale musi być również ciepła – w szczególności dla szkrabów, które jeszcze stosunkowo mocno odczuwają tęsknotę za domem. Jeżeli mały uczeń z nauczania początkowego po zajęciach musi jeszcze iść do świetlicy, to przynajmniej tam powinien poczuć się jak w domu – świetlica powinna być jego domem.

Jeżeli jesteś zdania, że chcesz znaleźć analogiczne informacje, to przeczytaj wskazówki z www – to trochę odmienny punkt widzenia, jednak również jest warty zainteresowania.

To tam można nie tylko odrobić lekcje pod fachowym okiem wychowawczyni, ale jest także możliwość, by się bawić. Ze względu na to, że mnóstwo czasu maluchy spędzają wówczas na podłodze (zwłaszcza chłopcy, kiedy bawią się autkami), to powinien być położony na niej dywan. Wypełni on jednocześnie dwa zadania – będzie chronił przed zimnem, ale też nada sali przyjaznego akcentu. Dywan do szkoły może na przykład pokazywać niewielkie miasteczko z ulicami oraz domkami, gdzie chłopcy będę mogli jeździć samochodzikami, a dziewczynki grać w sklep.

Zapewni to maluchom możliwość do wspólnej zabawy z rówieśnikami, ale także rozbudzi ich inwencję. Nie zapominajmy jednak, że dywan powinien być wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów.