Szafa umieszczona pod schodami – ciekawe triki na zaoszczędzenie miejsca

Gdy wybudujemy nasz wymarzony domek, trzeba nam odpowiednio wykończyć przestrzeń. Często mamy do dyspozycji jeszcze poddasze, które adaptujemy pod pokoje. W związku z tym mamy także schody prowadzące na piętro. Pod nimi znajdziemy przestrzeń, którą z powodzeniem możemy wykończyć jako szafę.

szafka pod schodami
Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa przestrzeni pod schodami jest świetnym konceptem szczególnie, gdy nasz dom nie jest duży, i nie wybraliśmy projektu z podpiwniczeniem. Szafę, którą stworzymy pod schodami możemy wtedy zastosować jako spiżarkę na przetwory, bądź miejsce przechowywania narzędzi. Od nas zależy, czy wykończymy ją sami, czy zamówimy profesjonalistów, którzy wymierzą i dokładnie zaplanują jej wnętrze. Funkcjonalna szafa pod schodami (zobacz przejdź do strony) to sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w naszym mieszkaniu.

szafki
Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Markety budowlane i wnętrzarskie pozwalają nam jednak w tym momencie możliwości wykonania takiej szafy samodzielnie. Wystarczy mądrze wymierzyć środek, wymyślić jakie chcemy w środku mieć rodzaje szafek, drążków, bądź szuflad do wykorzystania. Każdą z półek rysujemy z wymiarami na osobnej kartce, zastanawiamy się jakich haków i podpórek do podwieszenia będziemy potrzebować. Później idziemy do sklepu z płytami drewnianymi bądź pilśniowymi i zamawiamy potrzebne części. Dokupujemy śruby i inne metalowe elementy, które posłużą nam do montażu półek w środku. Najcięższe będzie odpowiednie zaprojektowanie drzwiczek do szafy. Tu radzimy poradzić się fachowca.

Sklepy z materiałami do wykończenia wnętrz posiadają sporą gamę różnorodnych segregatorów do szaf. Dzięki temu wystarczy nam w środku zwykły drążek, na którym możemy powiesić materiałowe półki – znajdziemy wersję rozmiarowo do przechowywania butów, bluzek, spodni… Do wyboru, do koloru. Polecamy także zainwestować w pokrowce na lepsze płaszcze – będą niezwykle idealne przy przechowywaniu płaszczy, do których lubią przyczepiać się różnego rodzaju nitki.