Sypialnia w jasnych barwach – jakim sposobem to zaaranżować?

Pokój nocny jest pomieszczeniem, które stanowi miejscem wypoczynku, gdzie jesteśmy z dala problemów. Świetnie sprawdzą się w niej wszelkie pastelowe odcienie niebieskiego, żółci czy koloru pomarańczowego.

sypialnia w jasnych barwach
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Najmodniejszym kolorem w przypadku sypialni jest klasyczna czysta biel, którą ewentualnie rozweselają małe dodatki w delikatnych kolorach. Podczas urządzania tego pomieszczenia należy postawić na minimalizm. W zupełności starczy nam dwuosobowe łóżko, dwie szafki nocne, półka na pościel. Mamy jeszcze problem trzymania ciuchów. Sypialnia (oferta prześcieradła dla dzieci) często stanowi także garderobę. Tu proponujemy wstawienie dużej trzydrzwiowej szafy z ogromnym lustrem.

Wybierając kolor mebli – optymalny będzie lekki odcień z motywem imitującym drewno, optymalnie będzie pasował klon nida, albo czysta biel. Drobne przedmioty stworzą ciekawy klimat. Sprawdzą się przede wszystkim te odcieniach żółci – stworzą one przytulne, oryginalne wnętrze.

elegancka sypialnia
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętać należy, kolorystyka pokoju jest zależna od naszych gustu – możemy postawić również na zimną czerń bądź szarości. Oświetlenie nocne, bieliznę pościelową oraz rolety lub zasłony do okna to podstawa. Poza odpoczynkiem, powinniśmy pamiętać by zadbać o warunki do intymnych spotkań…

Trendy jest malowanie pomieszczeń na co najmniej odcienie. Oryginalnym rozwiązaniem może być zamalowanie jednej ściany w kolorze cytrynowej, intensywnej żółci, a reszty pozostawienia w bieli. Doda to pokojowi ciepła. Nad łóżkiem idealnie będzie wyglądał pojedynczy duży obraz bądź zdjęcie w dużym formacie. Małe lampki nocne stojące na szafkach nocnych trzeba zainwestować w dwa boczne żyrandole z pojedynczą żarówką, tzw. kinkiety. Takie rozwiązanie należy zaplanować już podczas projektowania domu, by uniknąć skuwania ścian w późniejszym czasie. Jeżeli się spodobało, to gustowna sypialnia na biało to zapewne idealny pomysł dla ciebie.

Gdy pokój nocny, enklawa ciszy, spokoju i relaksu będzie już gotowa należy delektować się tą intymną przestrzenią we dwoje…