Sypialnia w jasnych barwach – jakim sposobem to zaaranżować?

Pokój nocny jest pomieszczeniem, które stanowi miejscem wypoczynku, gdzie jesteśmy z dala problemów. Świetnie sprawdzą się w niej wszelkie pastelowe odcienie niebieskiego, żółci czy koloru pomarańczowego.

sypialnia w jasnych barwach
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Najmodniejszym kolorem w przypadku sypialni jest klasyczna czysta biel, którą ewentualnie rozweselają małe dodatki w delikatnych kolorach. Podczas urządzania tego pomieszczenia należy postawić na minimalizm. W zupełności starczy nam dwuosobowe łóżko, dwie szafki nocne, półka na pościel. Mamy jeszcze problem trzymania ciuchów. Sypialnia często stanowi także garderobę. Tu proponujemy wstawienie dużej trzydrzwiowej szafy z ogromnym lustrem.

Wybierając kolor mebli – optymalny będzie lekki odcień z motywem imitującym drewno, optymalnie będzie pasował klon nida, albo czysta biel. Drobne przedmioty stworzą ciekawy klimat. Sprawdzą się przede wszystkim te odcieniach żółci – stworzą one przytulne, oryginalne wnętrze.

elegancka sypialnia
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętać należy, kolorystyka pokoju jest zależna od naszych gustu – możemy postawić również na zimną czerń bądź szarości. Oświetlenie nocne, bieliznę pościelową oraz rolety lub zasłony do okna to podstawa. Poza odpoczynkiem, powinniśmy pamiętać by zadbać o warunki do intymnych spotkań…

Trendy jest malowanie pomieszczeń na co najmniej odcienie. Oryginalnym rozwiązaniem może być zamalowanie jednej ściany w kolorze cytrynowej, intensywnej żółci, a reszty pozostawienia w bieli. Doda to pokojowi ciepła. Nad łóżkiem idealnie będzie wyglądał pojedynczy duży obraz bądź zdjęcie w dużym formacie. Małe lampki nocne stojące na szafkach nocnych trzeba zainwestować w dwa boczne żyrandole z pojedynczą żarówką, tzw. kinkiety. Takie rozwiązanie należy zaplanować już podczas projektowania domu, by uniknąć skuwania ścian w późniejszym czasie. Jeżeli się spodobało, to gustowna sypialnia (kanapa gabi) na biało to zapewne idealny pomysł dla ciebie.

Gdy pokój nocny, enklawa ciszy, spokoju i relaksu będzie już gotowa należy delektować się tą intymną przestrzenią we dwoje…