Przygotowujemy kącik do nauki – o czym pamiętać?

Stara prawda głosi, iż człowiek uczy się przez całe swoje życie. Rzeczywiście, z biegiem lat nie tylko nabieramy doświadczenia, lecz również chcemy się doskonalić, poznawać obce języki, uczęszczać na rozmaite kursy.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji wiszącej
Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Edukacja czyni z nas ludzi ciekawych, dlatego komfortowy i estetyczny kącik do nauki przyda się w każdym domu, nie tylko w pokoju dziecka! Jak go zaprojektować?
Przede wszystkim musimy zadbać o krzesło i biurko. Tutaj szczególnie należy skupić się na stosownych wymiarach – http://wnetrza-ze-smakiem.pl/organizacja-przestrzeni-na-biurku/. Dzięki właściwemu spasowaniu wymienionych elementów będziemy mogli przyjąć zdrową pozycję w trakcie nauki i nic nie będzie nam dokuczać – ani zmęczenie oczu, ani nadwyrężenie w odcinku lędźwiowym. Ponadto, jeśli chodzi o wnętrza ze strefą do nauki musimy zwrócić uwagę na dobre oświetlenie. Najlepiej kiedy biurko będzie stało przy oknie, jednak wiadomo, iż nie wszystkie wnętrza mają takie możliwości, a więc przyda się lampa biurowa wyposażona w żarówkę halogenową, świetlówkę bądź żarówkę LED o temperaturze barwowej w okolicach 4000-5000K. Pamiętajmy, że światło w takim wnętrzu powinno mieć subtelny, neutralny kolor, który nie będzie męczył oczu.
Aby nauka była efektywna musimy zapanować nad notatkowym chaosem. Uporządkujmy książki, kserówki i zeszyty.

Dzięki segregatorom, organizerom stojącym lub wiszącym, korkowej tablicy czy nadstawce nad komputer możemy w prosty sposób zaprowadzić ład we wszelkich pomocach naukowych, tak aby nic nas nie rozpraszało a żadna ważna notatka nie mogła się zawieruszyć. Osoby preferujące klasykę we wnętrzach, mogą pomyśleć o zastąpieniu biurka oryginalnym sekretarzykiem z szufladkami i skrytkami – łóżko.