Płyty pilśniowe – jakie rodzaje są obecnie ogólnodostępne w sklepach?

Obecnie do wyprodukowania przeróżnego rodzaju wyrobów stolarskich, w tym także do produkcji mebli stosowane są płyty pilśniowe. Jakie są ich typy? Czym one się cechują?

Płyty pilśniowe to obecnie niezwykle chętnie używany materiał do produkcji mebli i wyrobów stolarskich.
meble kuchenne
Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Do najbardziej popularnych należą płyty MDF. Zdecydowana większość mebli ma szansę powstać w ostatnim czasie tak naprawdę z nich. Oprócz nich nieprawdopodobnie na czasie są płyty HDF. Zobacz: płyty HDF. Dostępne dzisiaj płyty HDF w większości służą do wyprodukowania bardzo modnych obecnie paneli podłogowych. Rozwój technologi sprawił, że opcje ich powstawania znacznie się powiększyły. Do niedawana produkowano z nich jedynie panele podłogowe, które można było układać tak naprawdę w pomieszczeniach suchych, czyli w salonach, pokojach dla dzieci oraz w sypialniach. Wraz z zastosowaniem nowoczesnych technik przy ich produkcji powstają teraz panele podłogowe, które można układać także w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza, a więc w kuchniach oraz w łazienkach.

Możliwości wykorzystania płyt HDF jest naprawdę więcej.

Ten tekst ma interesujące wiadomości na opisywany wątek, lecz jeśli masz ochotę zgłębić podobne aktualności, to szczegółowo przeanalizuj solidne informacje.

Na etapie produkcji można je wykończyć zróżnicowanymi laminatami. Dzięki temu powstają z nich nie tylko panele podłogowe, ale też drzwi wewnętrzne,

czerwone drzwi
Autor: russellstreet
Źródło: http://www.flickr.com

wytwarza się z nich też dna szuflad i tylne ścianki mebli. Naprawdę często wykorzystywane są również w charakterze ściennych okładzin.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość faktów na opisywane zagadnienie – poczytaj także (http://www.dekorianhome.pl/dywany-nowoczesne) wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

Są niezwykle łatwe w obróbce, tak więc bardzo chętnie stosują je majsterkowicze. Wyroby z nich zrobione cieszą się wielką popularnością wśród klientów, ponieważ nieprawdopodobnie łatwo można je utrzymać w czystości. Nowoczesne technologie jakie można zastosować do ich produkcji sprawiły, że płyty HDF są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zaskakująco bogata kolorystyka jest ich dodatkową zaletą. Współczesne płyty MDF oraz HDF są produktem bardzo ekologicznym. Ta cecha oraz doskonałe imitowanie naturalnego drewna i funkcjonalność będą mogły sprawić, że meble, panele podłogowe czy drzwi zrobione z nowej generacji płyt pilśniowych są coraz chętniej wybierane przez klientów, którym zależy na ochronie otaczającego nas środowiska. Decydując się na wyroby z płyt pilśniowych ochraniamy lasy.