Piękno tkwi w szczegółach – to jest pewne i nikt nie ośmieli się tego podważyć

Ten, kto interesuje się chociaż odrobinę dekoracją wnętrz wie o tym doskonale. Niekiedy taki detal potrafi uczynić naprawdę bardzo dużo.

vintage
Autor: Venturist
Źródło: http://www.flickr.com
Nic bowiem nie zapewnia tak wspaniałego efektu wzrokowego, jak drobny element dekoracyjny nadający całości pewnego pazura. Takim elementem ma możliwość zostać niemal każda rzecz pod warunkiem, iż chociaż kolorem nie odbiega od reszty wyposażenia. Niewielkich rozmiarów, fikuśny wazonik w kolorze zasłon, przykuwający uwagę słonik na szczęście ustawiony na meblach, lub jakieś niestereotypowych kształtów poduszki poukładane na tapczanie, których kolor pasuje chociażby do zasłon czy dywaniku. Takich szczegółów dopełniających całości i dodających charakteru każdemu pomieszczeniu znajdzie się to jasne wiele. Jeśli rozchodzi się zaś o poduszki, dobrym wyjściem bywa też zakup różnych poszewek i ich zmiana w zależności od potrzeby – w tym względzie wybór jest rzeczywiście ogromny, a możliwości po prostu ogrom. Można je dobierać w zasadzie do wszystkiego, a poduszki będą idealnie komponować się się w kolorystykę pomieszczenia. Rozwiązań na niecodzienne dekoracje może być naprawdę wiele, a ograniczać nas ma możliwość jedynie nasza wyobraźnia.
Raz na jakiś czas warto pokusić się o odrobinę kreatywności i niedużym wydatkiem na nowo zaaranżować chociażby salon.

Ale uwaga – to okropnie wciąga i po pierwszej wykonanej aranżacji rzadko kto poprzestaje na jednej próbie. Obmyślanie nowych aranżacji normalnie później staje się pasją, a że trening czyni mistrza, z czasem wychodzi nam to znacząco lepiej.