Ogrodzenia panelowe

ogrodzenie
Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Płoty są ważnym elementem zarówno w przypadku prywatnych domów, jak i placów budowy.

W pierwszym przypadku najważniejszym walorem jest trwałość ogrodzenia, by przetrwało wiele lat w dobrym stanie, a także jego walory estetyczne w zależności od preferencji. W przypadku miejsc budowy na pierwszy plan wysuwają się inne aspekty. Walory estetyczne nie odgrywają dużej roli. Rzecz jasna ogrodzenie takie powinno charakteryzować się trwałością, nie jest jednak konieczne, by było „na lata”. W dzisiejszych czasach coraz częściej stosuje się ogrodzenia panelowe, i to w obydwu z wymienionych przypadków. Materiałem na nie może być zarówno metal, jak i drewno, zależnie od potrzeb i przeznaczenia.

Charakterystyka płotów panelowych

Ogrodzenia tego typu zastępują obecnie inne – głównie te z tak zwanej siatki ślimakowej. Posiadająbowiem dużo cennych cech. W odróżnieniu od tych z siatki składają się z pojedynczych części, nie tworzą całości. W przypadku uszkodzeń jest więc opcja łatwej i szybkiej wymiany lub reperacji bez konieczności rozbierania całego ogrodzenia. Panele ogrodzeniowe są trwałe i wytrzymałe; pokrywane warstwą cynku, a czasami także uzupełnia się się je tworzywem sztucznym. Zamontowanie ogrodzenia z paneli trwa zazwyczaj krótko, co w przypadku placów budowy ma tym większe znaczenie. Podobnie jest z rozbiórką; nie zajmuje wiele czasu i nie nastręcza większych problemów.

Ogrodzenia pełne

Jednym z rodzajów paneli są panele ogrodzeniowe pełne. Płot cechuje się tym, że pojedyncze moduły są jednolitymi płytami (mogą być z metalu lub innych materiałów), nie składają się na siatkę.

Jeśli zamieszczone tutaj wiadomości przykuwają Twój wzrok, to oprócz tego zerknij na omówienie (http://dekorianhome.pl/plyty-z-betonu-architektonicznego), które zobaczysz, gdy klikniesz ten odnośnik!

Zakłady produkcyjne oferują szeroką gamę produktów tego typu, różnej wielkości i w wielu kolorach oraz o różnej grubości. Najczęściej spotykane są ogrodzenia z blachy stalowej trapezowej. Wykorzystywane są często do otaczania placów budowy, wykopów i innych prac budowlanych. Montaż ogrodzenia tymczasowego pełnego, analogicznie jak w przypadku innych typów płotów panelowych, nie sprawia kłopotów. Jedyne co może sprawić kłopot, to zwiększona masa pojedynczych modułów.