Odświeżamy gniazdko

Tak już jest, iż większości z facetów nie przyjdzie samo na myśl ażeby cokolwiek zmieniać w swym najbliższym otoczeniu. Nie biorę w tej chwili pod uwagę żadnych małych zmian w rodzaju: nowy odbiornik telewizyjny, zestaw stereo bądź komórka, gdyż to są drobiazgi nie godne nawet wspomnienia. Mam raczej na myśli fakt, iż nie wprowadzi on przemian mających wpływ na komfort mieszkania, a już z całą pewnością nie zwróci uwagi na kolor ścian. Dopiero pojawienie się partnerki wszystko zmienia.

kwiaty
Autor: Angela Redmon
Źródło: http://www.flickr.com

Ni stąd ni zowąd ważnym staje się wygląd stołu, stara wersalka niejako traci na swych zaletach i dostrzegamy że nieodzowną staje się jej wymiana lub przynajmniej odmalowanie mieszkania. Nie, nie olśniło naszego mężczyzny iż zwyczajnie to piękniejsza połówka wytyka mu do chwili obecnej nie spostrzegane szczegóły. I chcąc nie chcąc potrzeba skupić uwagę na tym, jakie wybrać fototapety na ścianę – a to nie jest łatwa czynność. Bogactwo wzorów może przyprawić o ból głowy.

Naturalnie nie może być tak iż wyłącznie fototapety na ścianę kłaść będziemy, bowiem od nadmiaru dobra będzie nas bolała głowa po jakimś czasie, a przecież w mieszkaniu przed wszystkim musimy byczyć się po nierzadko ciężkim dniu pracy. Należy zatem odnaleźć złoty środek pomiędzy zabarwieniem a jego brakiem, bałaganem a harmonią. Niezłym projektem jest kombinacja gładkich tapet z jakimś pasmem fototapety kwiaty, na przykład w centralnej części ściany. Tutaj świetne przykłady: demur.pl/fototapety/kwiaty.
Rzecz jasna kolor ścian musi zostać dopasowany do kierunku w jakim ma być odrestaurowane nasze pomieszczenie, jednak tu na pewno dyrektywy wyda piękniejsza połówka. My panowie winniśmy zająć się bardziej stroną techniczną, a ta również do banalnych nie należy. Pod uwagę trzeba brać czy dawniej położone były fototapety na ścianę, jeżeli tak i ściana jest gładka starcza niewielki nakład pracy.

kwiaty
Autor: Lynda
Źródło: http://www.flickr.com

Gorzej kiedy ściana była malowana wcześniej kilkukrotnie, wtedy konieczne może być jej wyrównanie z pomocą gipsu i gładzi zanim położymy wyselekcjonowane przez nas desenie. Niebanalne znaczenie ma pora w której realizujemy tapetowanie. Doświadczeni wykonawcy takich prac raczej unikają w czasie jesiennym i zimowym ze względu na niskie temperatury, bowiem kleje do tapetowania zawierają w swym składzie wodę.