O czym trzeba wiedzieć, gdy odbieramy mieszkanie? Co jest najbardziej istotne, czego nie możemy przeoczyć?

Wreszcie zdecydowałeś się na mieszkanie jak i wpłaciłeś należną kwotę, ale to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera lub spółdzielni, zapłata dla notariusza za przygotowanie aktu oraz należne podatki dla państwa. W jaki sposób to wszystko zorganizować?

odbiór mieszkania od dewelopera
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj, najistotniejsze jest, żeby nic nie robić w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się pospieszać, czy to deweloperowi albo spółdzielni.

Żeby uzyskać świeże informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (http://www.megastyro.pl/kliny-styropianowe-izokliny.html), a zapewne nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Na odebranie umów się, kiedy jest jeszcze widno. To istotne, ponieważ w budynku na pewno jeszcze nie ma podłączonego oświetlenia, a jeśli jest to przy sztucznym oświetleniu gorzej widać. Tak z pewnością nie dostrzeżesz na przykład nierówności tynków i podłoża. Pamiętaj, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest niezwykle istotny, warto więc zatrudnić w tym celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda – jak wygląda odbiór techniczny danego mieszkania .jeżeli natomiast chcesz samemu odebrać mieszkanie dobrze jest wiedzieć o kilku niezbędnych kwestiach.

Weź ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę minimum metrową jak i metalowy kątownik, taki, dzięki któremu upewnisz się czy wszelkie kąty w mieszkaniu maja 90 stopni. Rzecz jasna, zabierz także ze sobą projekt mieszkania oraz umowę. Na takim projekcie masz plan wszystkich instalacji. Przez co zobaczysz, gdzie powinny się znajdować gniazdka elektryczne, a w jakim miejscu muszą się znaleźć podłączenia na wannę albo toaletę. Umowa przyda ci się, żeby zobaczyć czy wykonawca do budowy
mieszkanie
Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com

zastosował te materiały, jakie były w umowie, dajmy na to czy zamontowano zgodnie z umowa konkretne komponenty. Niezależnie, czy odbierasz lokal w stanie deweloperskim czy do zamieszkania zawsze mierz dokładnie, czy mieszkanie ma ta samą powierzchnię, która jest zapisana w umowie przedwstępnej albo docelowej(czytaj artykuł o odbiorach mieszkań). Obowiązkowo obejrzyj ściany.

To ważne omówienie (http://www.swiatnieruchomosci.pl/jak-przystosowac-mieszkanie-do-potrzeb-osob-z-niepelnosprawnosciami) dotyczy publikowanej tu tematyki, więc jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to kliknij ten odnośnik!

Muszą oczywiście być proste, natomiast na tynku nie może być widać jakichś nierówności ani bąbli powietrza. Sprawdź podłogę. Powinna być równa oraz pozioma. W pokojach i kuchni musi się znajdować przy ścianie wąska szczelina. Jest to dylatacja, która daje możliwość swobodnie “pracować” podłodze. Musisz sprawdzić okna i drzwi na balkon. Powinny się łatwo, bezproblemowo zamykać. Nie mogą ocierać o ościeżnice, powinny ruszać się płynnie. Szyby nie powinny być zarysowane ani pęknięte.