O czym trzeba wiedzieć, gdy odbieramy mieszkanie? Co jest najbardziej istotne, czego nie możemy przeoczyć?

Wreszcie zdecydowałeś się na mieszkanie jak i wpłaciłeś należną kwotę, ale to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera lub spółdzielni, zapłata dla notariusza za przygotowanie aktu oraz należne podatki dla państwa. W jaki sposób to wszystko zorganizować?

odbiór mieszkania od dewelopera
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj, najistotniejsze jest, żeby nic nie robić w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się pospieszać, czy to deweloperowi albo spółdzielni.

Żeby uzyskać świeże informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (http://www.megastyro.pl/kliny-styropianowe-izokliny.html), a zapewne nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Na odebranie umów się, kiedy jest jeszcze widno. To istotne, ponieważ w budynku na pewno jeszcze nie ma podłączonego oświetlenia, a jeśli jest to przy sztucznym oświetleniu gorzej widać. Tak z pewnością nie dostrzeżesz na przykład nierówności tynków i podłoża. Pamiętaj, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest niezwykle istotny, warto więc zatrudnić w tym celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda – jak wygląda odbiór techniczny danego mieszkania .jeżeli natomiast chcesz samemu odebrać mieszkanie dobrze jest wiedzieć o kilku niezbędnych kwestiach.

Weź ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę minimum metrową jak i metalowy kątownik, taki, dzięki któremu upewnisz się czy wszelkie kąty w mieszkaniu maja 90 stopni. Rzecz jasna, zabierz także ze sobą projekt mieszkania oraz umowę. Na takim projekcie masz plan wszystkich instalacji. Przez co zobaczysz, gdzie powinny się znajdować gniazdka elektryczne, a w jakim miejscu muszą się znaleźć podłączenia na wannę albo toaletę. Umowa przyda ci się, żeby zobaczyć czy wykonawca do budowy
mieszkanie
Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com

zastosował te materiały, jakie były w umowie, dajmy na to czy zamontowano zgodnie z umowa konkretne komponenty. Niezależnie, czy odbierasz lokal w stanie deweloperskim czy do zamieszkania zawsze mierz dokładnie, czy mieszkanie ma ta samą powierzchnię, która jest zapisana w umowie przedwstępnej albo docelowej(czytaj artykuł o odbiorach mieszkań). Obowiązkowo obejrzyj ściany.

Muszą oczywiście być proste, natomiast na tynku nie może być widać jakichś nierówności ani bąbli powietrza. Sprawdź podłogę. Powinna być równa oraz pozioma. W pokojach i kuchni musi się znajdować przy ścianie wąska szczelina. Jest to dylatacja, która daje możliwość swobodnie “pracować” podłodze. Musisz sprawdzić okna i drzwi na balkon. Powinny się łatwo, bezproblemowo zamykać. Nie mogą ocierać o ościeżnice, powinny ruszać się płynnie.

Zainteresowały Cię podane treści? Szalenie nas to cieszy i jednocześnie zachęcamy Cię do serwisu autora po następną porcję wątków.

Szyby nie powinny być zarysowane ani pęknięte.