Najbardziej popularne trendy w projektowaniu domów – które rozwiązania odznaczają się współcześnie największym zainteresowaniem?

Architektura przeżywa obecnie swój renesans. Po latach, kiedy władze komunistyczne ograniczały się do tworzenia bloków z wielkich płyt, a prywatni inwestorzy budowali klockowate domy, pozbawione wszelkich ozdobników, przyszedł czas na rozkwit architektoniczny. Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się zarówno domy nowoczesne, jak również te nawiązujące do stylistyki minionych epok, więc każda osoba bez wątpienia będzie w stanie odszukać coś najlepszego dla siebie. Jakie trendy są w takim razie rzeczywiście popularne w projektowaniu współczesnych domów?

Przede wszystkim, większość obecnych architektów proponuje duże okna. Dlaczego? Polski klimat niestety oznacza, że przez kategoryczną większość roku na dworze słońce wschodzi bardzo późno, a zachodzi szybko, czasami nawet w ciągu dnia panuje półmrok. Większe okna pozwalają zatem na lepsze doświetlenie określonych pomieszczeń. Nie należy bać się, że tym sposobem odsłania się wnętrze domu, jako że na współczesnym rynku proponowany jest szeroki wybór wszelkiego typu rolet, wobec tego każda osoba będzie potrafiła wybrać najbardziej zadowalający dla siebie produkt.
garaż z klinkieru
Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

Co więcej, architekci stosują także ciekawe rozwiązania dotyczące elewacji.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://www.polnet.pl/pl/silosy-zbozowe/silosy-z-lejem-wewnetrznym) podobne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie – na pewno również Cię zafascynują.

Dużym zainteresowaniem odznaczają się chociażby zewnętrzne ściany z klinkieru (więcej artykułów). Ich ogromną zaletą jest nie tylko atrakcyjny i nowoczesny wygląd, ale również wytrzymałość. Dom z klinkieru będzie odporny na działanie niekorzystnych warunków klimatycznych, których w polskim klimacie niestety nie brakuje.

Ponadto, klinkier jest odporny także na brud, tym samym nie będzie konieczności regularnego czyszczenia, a dom przez wiele lat zachowa swój atrakcyjny wygląd. Warto wziąć to pod uwagę, zastanawiając się nad rozwiązaniami elewacyjnymi dla swojego domu – sprawdź porady.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się większą ilość wiadomości na ten wątek, to użyj informacji, na której znajdziesz zbliżone informacje – po prostu kliknij tu!

Nowoczesne elewacje niekiedy są wykonywane także z różnokolorowych tynków – pod tym względem panuje rzeczywiście dość duża dowolność.

Zresztą, do łask wracają także domy drewniane, na przykład zrobione z bali drewnianych, które są nie tylko naturalne i gwarantują stosowny wystrój, ale również stanowią świetny izolator ciepła. Rzecz jasna, nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że tego rodzaju domy wyglądają faktycznie pięknie. Polska architektura jest więc coraz bardziej otwarta na współczesne rozwiązania.