Meble dla młodzieży – jak urządzić pokój nastolatka?

Urządzenie domu to ogromne wyzwanie, ale aranżacja pokoju dla nastolatka – o wiele większe. O ile miejsce dla brzdąca można przygotować samodzielnie, albowiem spodoba mu się właściwie każdy wystrój (istotne, by było radośnie i kolorowo) o tyle młody człowiek ma już poważniejsze wymagania. Najczęściej znakomicie wie, o czym marzy, zatem najkorzystniej jest iść na wspólne zakupy, by ani rodzic, ani dziecko nie było rozczarowane. Istnieje jednak kilka istotnych czynników, na które każdorazowo należy zwrócić uwagę, aby nie zapomnieć o niczym istotnym.

pokój nastolatki
Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od miejsca na spanie. Łóżko powinno być komfortowe i dość duże, bowiem to tutaj wyląduje plecak po przyjściu ze szkoły, telefon czy zdjęte ubrania oraz milion innych rzeczy. A musi się jeszcze zmieścić nastolatek, który lubi popołudniowe drzemki i raczej nie powstrzymuje go bałagan. Najkorzystniej jest wybrać tradycyjne łóżko (zobacz łóżko dziecięce domek) z materacem, które jest dużo wygodniejsze od zwykłej, rozkładanej sofy. Można swobodnie wybierać pomiędzy drewnianą albo metalową konstrukcją – wszystko jest uzależnione od tego, jakiego typu meble młodzieżowe mają królować w pokoju. Nie zapominajmy, by łóżko miało choć dwa metry, szczególnie, jeżeli mamy chłopca, który przecież bezustannie rośnie.

Drugim elementem jest biurko i krzesło mata pod krzesło przeźroczysta do nauki. Trzeba zwrócić uwagę na ich właściwą wysokość, a najlepiej jest wybrać meble z opcją zmieniania wysokości. Dzięki temu będą dobre nawet wtedy, gdy nasza pociecha urośnie kilka centymetrów w górę. Jeśli pokój jest duży, dobrze zakupić biurko narożne, na którym znajdzie miejsce i komputer, i książki, i ulubione płyty z muzyką. Oprócz tego trzeba zainwestować w szafki, komody, jak również regały, do których nastolatek włoży wszystkie swoje ciuchy i szpargały. Powinny być to zamknięte szafy, gdyż wtedy nawet nieład na półkach nie robi tak dużego problemu. A – jak wiemy – młody człowiek ma zawsze multum rzeczy do zrobienia i z pewnością żadną z nich nie jest sprzątanie. Nieodzowną cechą mebli jest też ich stabilność, ale jednocześnie nie mogą być za ciężkie (powinniśmy móc je swobodnie przenosić, gdy zechcemy przestawić kilka półek).

Pamiętając o niniejszych wskazówkach kupimy fantastyczne meble i urządzimy idealny pokój dla nastolatka (zobacz tutaj:wystrój dla młodzieży).