Łazienka w stylu eko i jej ciekawe aranżacje

Umywalnia w stylu nowoczesnym powinna być przestronna. Dominuje w niej minimalizm aranżacyjny. Jeżeli nie jest widna, wielkie tafle luster wizualnie powiększają pomieszczenie. O kolorycie toalety przesądzają płytki ścienne jak też podłogowe o nowoczesnym designie, jakie intrygująco odbijają światło jak też nadają całemu pomieszczeniu blasku.

łazienka z toaletą
Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Ceramika sanitarna, zaczynając od umywalki aż po wannę, charakteryzuje się prostą, regularną linią. We współczesnej łazience parawany nawannowe (dużo interesujących rozwiązań) zestawiają się z metalicznymi fragmentami. Wszelkie elementy aranżacji toalety nie przytłaczają pomieszczenia. Coraz chętniej wykorzystuje się kolorowe bidety lub umywalki, baterie łazienkowe, nawiązujące do mocnych kolorów ścian i podłogi – w tych przykładach. Istotne znaczenie ma światło, jakie przez zastosowanie rozmaitych rozwiązań wydobywa szczegóły a także uwydatnia proporcje pomieszczenia. Atmosferę buduje także oświetlenie: techniczne reflektory, kinkiety przy lustrze czy halogeny sufitowe.

Nowomodny a jednocześnie nastrojowy styl podkreśli w toalecie również światło ledowe ponad wanną. Łazienka miła, kojarząca się z przyrodą to miejsce w którym można zrelaksować się i wyciszyć. Toaleta w stylu eko łączy się z przyrodą. Panuje w niej aranżacyjna harmonia, która będzie sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Użycie tradycyjnych surowców, takich jak: drzewo, kamień, len czy tektura uwydatniają wierność idei ochrony środowiska i mają sprawiać wrażenie bliskości z naturą. Dominują proste, umiarkowane w formie sprzęty jak też delikatne, praktycznie niedostrzegalne wzornictwo. Typowym przymiotem stylu eko jest monochromatyczna gama kolorów: rozbielona szarość, delikatna zieleń, matowy błękit czy odcień surowego drewna.

Gdy pragniemy wprowadzić mocniejszy nacisk, z cała pewnością sprawdza się kolory ziemi, brązowy albo zielony. Kluczowe znaczenie we wnętrzu ma również naturalne światło. W łazience ekologicznej nie ma miejsca na przeciwieństwa. Powinna być prosta i „czysta”, acz nie szpitalnie sterylna. Ekologicznie znaczy naturalnie, dlatego pojawia się kamień, drewno oraz stonowane odcienie inspirowane naturą. W związku z tym okna często pozbawione są firanek, zasłon lub rolet. Do najchętniej stosowanych rozwiązań aranżacyjnych należą: posadzki z nieheblowanego, surowego drewna (np. ze śladami po kornikach), wykładzina albo dywan z czystej wełny, maty z naturalnego kauczuku z przędzami juty.