Kupujemy wannę do łazienki

Wiele osób twierdzi, zaczynając remont łazienki, że wybranie właściwej wanny nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu. Ale kiedy zaczynają szukać, to nagle się okazuje, że znalezienie najlepszego modelu wcale takie proste i łatwe nie jest. A rzeczywiście jest w czym wybierać, wytwórcy proponują takie bogactwo wzorów i rozmiarów, że na samo obejrzenie wszystkich trzeba zarezerwować dużo czasu. Dodatkowo można wybierać pomiędzy wannami z akrylu, które są najbardziej obecnie popularne, a stalowymi.

wanna
Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Wanny z akrylu są produkowane w kilku różnych wersjach.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://aplusdesign.pl/) z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są na niej dużo niezwykle pożytecznych danych.

Oczywiście najwięcej się sprzedaje wanien prostokątnych, o długości nawet do dwóch metrów. Dzięki dużej ofercie rozmiarów można dobrać wymiar wanny do praktycznie każdej dużej i małej łazienki. Ale sama decyzja o prostokątnej wannie do dopiero początek wybierania.

Akryl to materiał, z jakiego można wykonywać zróżnicowane kształty, i dlatego też wanny akrylowe mają bardzo zróżnicowane wnętrza. Na przykład Wanna Cersanit Virgo 160×75 S301-046 (dobre ceny) ma kształt wewnątrz z ostrymi krawędziami, przy tym jest bardzo głęboka i pojemna, ale wiele modeli ma łagodniejsze krzywizny i owale. Tu należy pomyśleć nad swoimi oczekiwaniami, jeśli ktoś lubi długo leżeć w kąpieli to musi znaleźć wannę, w jakiej będzie się mógł położyć wygodnie.

W większych łazienkach bardzo dobrze sprawdzą się wanny narożne. Z reguły potrzebują one nieco więcej powierzchni niż wanny prostokątne, ale za to dużo lepiej wykorzystują często niezagospodarowane rogi w łazience. Narożne wanny z powodu swojego kształtu mają wygodne i szerokie wnętrze, co docenią na pewno ludzie lubiący relaks w łazience, a jednym z najbardziej popularnych modeli tego typu jest Cersanit. Mimo niewielkich rozmiarów ma ona blisko 200 litrów pojemności, dzięki czemu kąpiel w niej jest wygodna i odprężająca.

Mamy ochotę Cię zachęcić do przeczytania naszego następnego wpisu. Po prostu kliknij ten link (https://www.meblemagnat.pl/meble-drewniane-sosnowe) i czytaj bez limitu to, co rzetelne.

Za to jeśli ktoś nie przepada za akrylem i raczej woli oryginalne rozwiązania, to zainspirować go może bardzo ciekawa Wanna Kaldewei Classic Duo Oval 180×80 291200010001, zrobiona w całości ze stali najwyższej jakości.