Klimatyzcja w domu. Który zakupić klimatyzator – split czy może mobilny?

Klimatyzatory jeszcze do niedawna uznawane były za zbytek. Jednak dzisiaj klimatyzacja w budynku spotykana jest coraz to częściej.
Najbardziej popularne są klimatyzatory split bądź mobilne.

Jeśli w domu jest zbytnio gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Powinniśmy jedynie przemyśleć jego wybór, aby ostatecznie nie być rozczarowanym z rezultatów klimatyzacji.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz pełny opis (https://www.effectglass.eu/pl/szklo-fasadowe/) i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Klimatyzatory mogą być mobilne bądź mocowane na stałe, monoblokowe albo składające się z dwóch części (typu split). Są także systemy do obsługi kilku wnętrz, składające się z paru jednostek powiązanych w jeden układ, to tzw. klimatyzacja multisplit. Wszystkie klimatyzatory potrafią chłodzić powietrze, niektóre także je ogrzewać. W tańszych urządzeniach służy do tego elektryczna nagrzewnica, droższe funkcjonują niczym pompa ciepła, dzięki czemu pobierają znacznie mniej energii podczas ogrzewania. Klimatyzator instaluje się przede wszystkim po to, ażeby chłodził, zatem najistotniejszym parametrem, na jaki trzeba kierować uwagę, wypatrując stosownego urządzenia, jest jego moc chłodnicza.

bezpieczeństwo
Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
ściany
Autor: ArtDecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl
klimatyzator
Autor: Newmedia-Art.pl
Źródło: http://www.newmedia-art.pl/shop,image,cc91c092ac8cba256e01a7dae038c6c3
Wydaje się, że klimatyzator mobilny będzie praktyczniejszy, dlatego że można go ustawić w miejscu, gdzie akurat chcemy schłodzić powietrze, a później przenieść go w inne miejsce. Klimatyzator stacjonarny mocuje się do ściany czy też sufitu na stałe. Ale urządzenia mobilne posiadają niestety zasadnicze minusy. Ich wydajność będzie stosunkowo niewielka, więc częstokroć nie są w stanie schłodzić mieszkania w zadowalającym stopniu.

Kłopoty wynikają również z konieczności odprowadzania wydmuchiwanego z nich ciepłego powietrza. Służy do tego giętka rurka, której wylot należy wystawić poza schładzane wnętrze.