Każdy śni o tym,aby posiadać własne cztery kąty, czyli rynek wtórny , a może pierwotny?

Dzisiaj coraz więcej osób, które niedawno zawarły związek małżeński decyduje się na zakup własnego M. Pomieszkiwanie kątem u rodziców bądź teściów jawi im się jako nie do zaakceptowania. Natomiast trwające latami wynajmowanie mieszkania to z kolei marnowanie pieniędzy – przez cały rok można stracić naprawdę okrągłą sumę pieniędzy. Kupno własnego M wydaje się być więc wyjściem perfekcyjnym. Wpada do głowy jednak pytanie, czy lepszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie czy te z rynku wtórnego.

mieszkanie
Źródło: www.morguefile.com
Mieszkania deweloperskie, albo nowe mieszkania, to wyjście kosztujące o wiele więcej niż kupno z rynku wtórnego. Niezależnie od tego właśnie na nie decyduje się coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą posiadać własne M – najlepsze oferty z rynku. Stawiając na nowe mieszkania, zyskuje się M w stanie surowym. W konsekwencji można je wykończyć dokładnie tak, jak się chce.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię przytoczone wiadomości, to na pewno bieżąca wiadomość na ten temat też Cię zwabi. Przejrzyj tekst o tym zagadnieniu.

Jednocześnie pomija się wszystkie prace mające związek z pozbyciem się śladów po wcześniejszych właścicielach. Nie należy więc zbijać starej glazury czy zeskrobywać ze ścian brzydkiego koloru, licząc się z tym, że i tak będzie przebijał przez ten, który dopiero będzie położony.

W konsekwencji wykończenie zgodnie z własnymi wizjami możliwe jest w krótszym czasie.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego będziesz uzyskiwać dane, to zalecamy to źródło. Odnajdziesz w nim wiele tekstów na analizowany tutaj wątek.

Nowe mieszkania, które budowane są aktualnie, to innowacyjne budownictwo, które obejmuje nie tylko same powierzchnie mieszkaniowe, ale również zadaszone miejsca parkingowe i place zabaw (porady). Jest to więc idealne wyjście dla tych wszystkich, którzy posiadają własne auto lub dzieci lubiące się jeszcze bawić. Mieszkania z rynku wtórnego są wprawdzie sporo tańsze, ale zazwyczaj ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

mieszkanie
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagają na ogół kompleksowego remontu, który pochłania także wielkie środki finansowe. Równocześnie wcale nie pozwalają na błyskawiczne wprowadzenie się. Chyba że komuś nie przeszkadza to, że w mieszkaniu toczy się właśnie generalny remont. Do tego dodać należy fakt, że przeważająca część mieszkań z rynku wtórnego to mieszkania wykonane jeszcze w budownictwie starego typu. Bloki są często nieocieplone, klatki schodowe zdewastowane, nie ma garażu, a plac zabaw dla pociech to często tylko dalekie wspomnienie. Mieszkania deweloperskie są więc zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, które koniec końców pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także dużą ilość pieniędzy.