Jakiego typu zestawy wypoczynkowe są najbardziej odpowiednie do naszego wnętrza? Na które kwestie warto zwrócić uwagę?

Prawdą jest, że bez wielu mebli możemy przeżyć tygodniami, ale na pewno nie da się tego powiedzieć o wygodnych, funkcjonalnych i niezbędnych meblach tapicerowanych.
Meble wypoczynkowe to dość często najbardziej ważna część salonu, to tak naprawdę wokół nich toczy się życie rodzinne.

Ażeby najlepiej pełniły swoje
sofa w mieszkaniu
Autor: blu-dog
Źródło: http://www.flickr.com

zadanie, muszą być na pewno komfortowe. Decydując się na zakup kanapy oraz foteli niezbędnie warto zwrócić uwagę na cztery najbardziej ważne elementy, co oznacza wysokość oparć, głębokość siedzisk, wykonanie tapicerki oraz materiały, z jakich przygotowane jest wypełnienie. Dwa najbardziej kluczowe wymiary najbardziej korzystnie wybrać indywidualnie do wzrostu użytkownika, tak więc osoby niskie oraz średniego wzrostu najlepiej jak będą zdecydowane na kanapy płytkie czy sofy skórzane, tak by siedząc mogły swobodnie dotykać stopami do ziemi. Zaś dla wysokich osób bardziej korzystne będą bardziej głębokie siedziska, które będą podpierać uda na całej długości. Oparcie pod plecy też nie powinno być zbytnio niskie, by zagwarantować odpoczynek całemu kręgosłupowi. Rewelacyjnym rozwiązanie są też wyregulowane zagłówki, tak więc coraz bardziej znaczna ilość kanap i foteli ma je w tak zwanym standardzie. Istnieją też producenci, którzy proponują je jako wyposażenie dodatkowe. Szkieletem sofy lub fotela jest stelaż zrobiony z drewna litego, płyt meblowych, a również stali. Na nim znajduje się wypełnienie z części sprężynującej, może być ono przygotowane z elastycznych taśm siedziskowych, falistych sprężyn lub kieszonkowych.

Ostatnie z nich, identycznie jak w
narożnik
Autor: PoshSurfside.com
Źródło: http://www.flickr.com

materacach do łóżek, są najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ charakteryzują się dosyć wysoką sprężystością punktową. To istotne jak sofa służy także do leżenia i spania. Wielkość sofy dość często uwarunkowana jest powierzchnią pokoju, w jakim chcemy ją ustawić, a także liczbą domowników. Tak więc największą popularnością cieszą się meble modułowe, jakie jesteśmy w stanie dostosować do własnych potrzeb. Można więc ze sobą zestawiać różnorodne elementy w ten sposób, ażeby stworzyć najlepszą kanapę. Jeśli natomiast nie można zdecydować się na żadną z sof, gdyż w naszym pokoju nie ma na nią miejsca, to dobrym rozwiązaniem staną się narożniki.