Jakiego typu szafki wybrać do łazienki? Jakie będą najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie stylowe?

Istotna kwestia – jakie szafki do łazienek kupić? Wybór jest ogromny, tak więc są modele większe i mniejsze, zawieszane, jest szafka łazienkowa słupek, są różne kolory i style. W jakie sposób dobrze wybrać, aby nasza łazienka nabrała pięknego wyrazu i służyła nam doskonale.

Łazienka
Autor: Karen Green
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiemy, iż w zaprojektowaniu łazienki ważną rolę pełnią szafki. Tego typu meble występują w wielu wymiarach, jednocześnie nie musi to być tradycyjna szafka z umywalką, ponieważ z powodzeniem wymyślić można coś bardziej interesującego. Jeżeli mamy sporą łazienkę, co jest związane z posiadaniem dużej ilości akcesoriów łazienkowych, to opłaca się rozważyć kupienie kompletu mebli, który jest złożony najczęściej z szafki podumywalkowej, wiszącej oraz wysokiej, czyli tak zwanego słupka.

Możliwości w jaki sposób zaprojektować szafki w łazience jest rzeczywiście dużo. Możemy zaprojektować długi blat pod umywalkę albo skomponować powieszone szafki w niesymetrycznym ułożeniu, wszystko co jest według nas najbardziej korzystne – wyposażenia łazienek. Taki projekt szafek łazienkowych musi zaskakiwać, dawać funkcjonalność, jak również stylowość. Jeśli nasze lokum nie jest zbyt wysokie, to warto zrezygnować z zawieszanych pod sufitem półek.

Dobrze jest zdecydować się na inne ustawienia szafek, na przykład na środku ustawić warto umywalkę i lustro, natomiast z boku dwie szafki tej samej wielkości. Dzięki temu uzyskać można wrażenie harmonii oraz porządku. Parę szafek łazienkowych o dosyć podobnym stylu, zaś odmiennym kolorze jest prostym i ciekawym rozwiązaniem. Modne połączenie białego i czarnego świetnie się tak sprawdza.

Powieszenie kilku takich samych szafek wiszących zaoferuje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Jednocześnie w każdym momencie jest możliwość by powiększyć nasz zestaw o nowy moduł.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Zatem kliknij tu lokale gastronomiczne do wynajęcia nad morzem i czytaj do woli nowe specjalistyczne posty.

Bardzo dobrym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni ponad umywalką będzie z pewnością zamontowanie płytkiej szafki z lustrzanym przodem. Szafki błyszczące są obecnie w modzie, przy tym są one świetne do małych pomieszczeń. Gdy pragniemy zaoszczędzić powierzchnię w łazience dobrze jest wybrać zestaw mebli węższych, ale wyposażonych w głębokie szuflady.