Jakie są dostępne typy fototapet oraz jakiego rodzaju posiadają właściwości i zalety?

Wielokrotnie przy okazji remontu całego domu albo jedynie jednego ze znajdujących w nim pomieszczeń, zastanwiamy się w jaki sposób udekorować konkretny pokój. Zależnie od wybranego miejsca, wymagane jest dostosowanie nie tylko konkretnych składników wyposażenia, lecz również wymaganych sprzętów i narzędzi.
Przykładowo interesującym rozwiązaniem na udekorowanie ściany w gabinecie czy też w pokoju dla dziecka mogą być różne stylowe fototapety.

Przy ich kupnie trzeba jednak zwracać uwagę na parę kwestii. Są trzy główne typy podkładu, na jakim robiona jest tego typu ozdoba. Istnieją fototapety foliowe, lateksowe i winylowe. Różnią się wzajemnie jakością, ceną oraz przeznaczeniem, czyli miejscem, na jakim mogą zostać naklejone. Najbardziej popularną, i zarazem najtańszą z nich, jest fototapeta foliowa, jaka powinna być laminowana. Nie powinno się jej naklejać na ścianę chropowatą, dlatego też doskonale nadaje się na dekorowanie mebli.
Classen
Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
fototapety
Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim rodzajem są fototapety lateksowe, jakie mogą nadawać się na jakąkolwiek powierzchnię. Są one wykonane z pokrytego lateksem papieru, co pozwala na wentylację ściany. Godny podkreślenia jest fakt, że są one trochę grubsze, a zatem trwalsze od tych stworzonych z folii. Poza tym w wypadku jej zabrudzenia, można ją ostrożnie czyścić. Najdroższą wersją są fototapety winylowe.

Ta oferta ozonowanie jest bardzo interesująca i jeżeli poszukujesz większą ilość informacji na prezentowaną tu tematykę, to odnajdziesz je tutaj.

Są one najtrwalsze i najcięższe. Podobnie do różnych rodzajów, może być sprzedawana jako samoprzylepna.

Posiada ona liczne atuty, dla przykładu można by ją wielokrotnie zmywać, a dzięki swej grubości, może zakrywać różne nierówności na ścianie, którą pokrywa. Aktualnie w sprzedaży często kupowane są fototapety 3D oraz robione na wymiar, nawet przy wykorzystaniu zaproponowanych przez siebie fotografii.