Jakie rodzaje frontów kuchennych rozróżniamy?

Fronty kuchenne są znaczącym fragmentem mebli. Fronty meblowe posiadają ważny wpływ na wizualną stronę naszego umeblowania. Z tej przyczyny właśnie selekcja dobrych frontów meblowych jest tak ważny. Aktualnie na rynku znajdziemy szeroki asortyment rozmaitych frontów kuchennych, jakie różnią się od siebie wieloma detalami, w szczególności materiałem, z którego zostały skonstruowane. Mało tego fronty meblowe różnią się designem, kolorystyką albo strukturą.

szuflada
Autor: mdornseif
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał, z którego pozostały sporządzone fronty do szuflad, posiada niezwykle ważne znaczenie, bowiem oddziałuje na ich trwałość oraz funkcjonalność.wejdź na stronę projektant wnętrz rybnik projektant wnętrz rybnikNa ogół spotykanym materiałem, który jest aktualnie stosowany podczas wytwórczości frontów, jest płyta wiórowa laminowana. Jest to zarazem rozwiązanie najtańsze.

Jeżeli zdecydujemy się na fronty meblowe z płyty, to koniecznie winniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenia, które zostały zastosowane przy granicach płyty.

Nie jesteś pewien odnośnie tego problemu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły drzwi loftowe opublikowane dokładnie na tej stronie. Wszystko jest starannie przedstawione.

W dzisiejszych czasach wyróżniamy trzy modele zabezpieczeń – obrzeża PCV, obrzeża malaminowe, i także krawędzie aluminiowe, które są najdroższym rodzajem zabezpieczeń. Niemniej rozwiązanie to jest bardzo wytrzymałe, mocne na wilgoć i różne uszkodzenia, wobec tego jeżeli decydujemy się na najtańsze fronty do szuflad z płyty, wybierzmy takie, jakie mają najlepsze zabezpieczenia przy krawędziach. Coś dla was: zobacz.

Zdołamy także wyliczyć fronty meblowe na bazie płyty MDF, jakie są coraz częściej wykorzystywane przy meblach kuchennych. Jest to całkiem dobre i znane wyjście, które pozwala na zachowaniu odpowiedniej solidności na wodę i dość dobrej wytrzymałości na różne uszkodzenia mechaniczne.

szuflada
Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Osiągalne są także fronty do szuflad z płyty MDF lakierowane, które są kryte specjalnymi lakierami akrylowymi. Daje to bardzo ładny skutek, jeżeli więc interesuje nas współczesna aranżacja kuchenna, to fronty lakierowane cudownie będą się do niej nadawać.