Jaką pościel wybrać?

Po ciężkim dniu cudownie jest wskoczyć pod cieplutką kołderkę. Myślimy o tym momencie w ciągu całego dnia. To bardzo przyjemna perspektywa, gdy wiemy, że w mieszkaniu można się ogrzać. Przede wszystkim zimą jest nam to bardzo potrzebne. Gdy temperatury spadają poniżej zera, nie ma nic lepszego, niż wsunąć się pod pierzynkę i słodko zasnąć.

Ocieplacze wełniane - Iltex.pl
Źródło: iltex.pl
Ale są wśród nas osoby, które również w letnie dni marzną nocą. W czasie kiedy pozostali zrzucają latem z siebie bieliznę oraz wszelkie okrycia, oni są zmuszeni zakładać grube wdzianka, polarowe podomki i babcine skarpety, gdyż pod kołdrą jest im zdecydowanie za chłodno. Niekiedy jest to symptom jakiegoś schorzenia, a więc jeżeli chodzą nam po głowie jakieś podejrzenia, powinniśmy pójść z tym do lekarza. Zazwyczaj jednak jesteśmy tylko zmarzluchami i to wszystko. Wtedy musimy sobie jakoś radzić z tym problemem.

Dla tych, którym jest zimno w nocy, wymyślono pościel wełniana. Najczęściej jest to pościel dwuwarstwowa, zrobiona ze starannie wybranej wełny wielbłądziej i merynosa australijskiego. Są to produkty najlepszej jakości, które nie tylko dają nam pożądane ciepło. Wełna wyróżnia się dużą przepuszczalnością powietrza. Jest wyjątkowo miła w dotyku. Zaleca się ją osobom cierpiącym na reumatyzm, czy problemy z krążeniem. Szorstka powierzchnia z wełny owczej uaktywnia końcówki nerwowe oraz stymuluje działanie mięśni. Taka pościel może być idealnym prezentem ślubnym lub na urodziny. Na pewno każdy będzie się cieszyć z takiego podarku.

Jeżeli mamy problem z naszymi dziećmi, które cały czas się nocą odkrywają, jest na to sposób. W sklepach są dostępne specjalne śpiwory dla dzieci. Są one tak zrobione, by doskonale zastępowały pozostałe nakrycia.

Wykonane są zwykle z mięciutkiego materiału, który jest miły dla wrażliwej skóry naszego malucha. W końcu mamy pewność, że pociecha zawsze jest przykryte i jest mu ciepło w czasie snu lub na spacerze. Dzięki zamkowi błyskawicznemu bez problemu możemy w nocy wymienić maluchowi pieluchę. To świetny pomysł tak samo dla mniejszych, jak i dla dużych dzieci.