Jak zaprojektować otwartą kuchnię?

W każdym mieszkaniu niby wszystko jest takie samo. Jest miejsce do spania, do przygotowywania posiłków i miejsce do kąpieli. Jednak, gdy weźmiemy pod uwagę szczegóły to każde mieszkanie jest całkiem inne. Nawet, jeżeli np. kuchnia będzie otwarta na salon, to i tak w niemalże każdym mieszkaniu pomysł na takie łączenie będzie zupełnie inny.

kuchnia i jadalnia
Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Każda aranżacja kuchni połączonej z małym salonem jest zależna od wyobraźni domowników. Oczywiście po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na metraż każdego pomieszczenia. Jeżeli salon jest rzeczywiście niewielki, to nie warto wstawiać do niego zbyt dużego stołu, gdzie miałoby się jeść obiady i kolacje. Najlepiej zaaranżować w salonie przestrzeń, gdzie da się zjeść deser, ale również da się przy okazji usiąść ze znajomymi. Stół nie musi być jakiś duży, ale należy zadbać o to, by w kuchni znalazł się blat, przy którym będzie można zjeść normalnie obiad. Można też wziąć pod rozwagę na podobę baru, co oddzielałoby kuchnię od salonu. Ale, gdy salon jest mały lepiej lepiej pomyśleć o tym, by zaznaczyć przejście z kuchni do salonu inną podłogą. Choć z drugiej strony, żeby całość zdawała się większa można postawić na taką samą podłogę. Tak, więc możliwości jest dużo, a wszystko przy organizowaniu wnętrza rozbija się o konkretny lokal i wyobraźnię osób, które w danym miejscu zamieszkają.

Sprawdź szybko ten świeży wpis (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/chemia-budowlana/) – on na pewno również Cię zainteresuje, gdyż są tam inne tego typu informacje na temat przedstawianej problematyki.

Kuchnia i salon, jako jedno pomieszczenie

Jadalnia
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Niesamowicie powszechne jest robienie z kuchni i salonu jednego pomieszczenia. Zwłaszcza, kiedy mieszkanie jest niewielki, a domownicy chcieliby zyskać parę dodatkowych metrów. Bywa, że deweloper pomyślał o takim połączeniu, a innym razem musimy coś wyburzyć, by mieć taką przestrzeń. Oczywiście jest to realne w chwili, gdy pokoju kuchennego od salonu nie odgradza ściana nośna. Jeżeli nie ma przeszkód to aranżacja kuchni połączonej z małym salonem okaże się dla nas ciekawą przygodą. Bo jednak należy we właściwy sposób wszystko dopasować. Nie możemy zrobić czerwonej kuchni i postawić na zielony salon, bo wszystko razem będzie źle wyglądało.

Najrozsądniej przy małym metrażu wybrać jasne kolory, a intensywne kolory niech będą w dodatkach. Warto też zastanowić się nad tym czy chcemy, żeby wszystko było na wierzchu, czy może jednak lepiej będzie gdybyśmy wybrali do kuchni szafy bez przeszklonych drzwiczek.