Jak w tani sposób poprawić stan mebli w swoim domu, na co zwracać uwagę podczas wybierania oklein na meble.

Meble pełnią istotną rolę w każdym domu i mieszkaniu, lecz wraz z pływającymi latami ich wygląd będzie się zmieniał. Fronty mogą się stać matowe i porysowane, pojawiają się również najróżniejsze odpryski i inne uszkodzenia. Zresztą jest to zupełnie zrozumiałe, bo po pewnym okresie ciągłego użytkowania nawet najbardziej wytrzymała meblowa płyta może mieć nie dać rady.

Okleina na meble
A w kuchni używa się przecież sztućców, czasami rozbijają się talerze, no i pamiętać także trzeba o gorących patelniach oraz garnkach. Niekiedy uszkodzenia te dotyczą jedynie frontów szafek, a reszta będzie w bardzo dobrym stanie. Niektóre osoby w takim przypadku będą się decydować na zmianę całych mebli, ale będzie to kosztowna przyjemność i będzie się najczęściej wiązać z koniecznością zrobienia mniejszego lub większego remontu. Zdecydować się też można na zmianę samych frontów, takie rozwiązanie jest dużo tańsze i nie tak pracochłonne.

Nasz aktualny wpis zaciekawił Cię aż tak, że czujesz ochotę na kolejne? Bardzo nas to cieszy. Zatem kliknij w podany link.

Z kolei najtańszą opcją jest dawno temu używana metoda, która obecnie przeżywa swój powrót, to znaczy oklejanie mebli – okleina meblowa – (zobacz okleina meblowa dla dzieci).

Wydawać się może, że w dzisiejszych czasach, kiedy tak naprawdę wszystko bez większego problemu się kupi, odświeżanie starych mebli nie ma żadnego sensu. Jeśli jednak ich stan będzie dostatecznie dobry, to przy niewielkim nakładzie finansowym i odrobinie pracy sprawić można, że będą one wyglądać jak świeżo ze sklepu.

Głównym zakupem niezbędnym do takiej pracy są okleiny na meble, szczęśliwie ich wybór w sklepach jest obecnie coraz większy. Okleiny najczęściej wykonywane są w postaci arkuszy do przyklejenia z różnymi wzorami, jakie da się w ładny sposób łączyć w większe powierzchnie. Istotne będzie podczas wybierania takiej okleiny, żeby była ona odporna na działanie czynników mechanicznych i termicznych, wówczas będzie miała szansę jeszcze wiele lat posłużyć. Okleiny są sprzedawane w sporej ilości wzorów, z reguły są to imitacje prawdziwego drewna, ale często także najróżniejsze motywy, nadające meblom oryginalny wygląd, dzięki temu można zupełnie odmienić ich wygląd.