Jak użytecznie, efektywnie i jednocześnie atrakcyjnie urządzić małe wnętrze?

Aranżacja niedużych wnętrz zdoła być trudna, gdyż nieraz nie możemy użyć takich efektów i motywów aranżacyjnych, które byśmy chcieli. W niedużych wnętrzach nie możemy zezwolić sobie na dużą ilość mebli albo dodatków, albowiem pomieszczenie będzie wyglądać na jeszcze mniejsze i stanie się zagracone. Również nie każde kolory ścian będą pasować do małych wnętrz. Urządzając nieduże wnętrze, pożądane byłoby je trochę rozchmurzyć i optycznie powiększyć.

Jeżeli posiadamy taką ewentualność zastosujmy szafy wnękowe, które oszczędzą miejsce w pomieszczeniu. W tym samym celu wskazane jest stosować szafki albo półki wiszące. W niewielkich wnętrzach muszą przeważać jasne kolory – tyczy się to zarówno mebli jak też ścian. Nie malujmy ścian na ponure kolory, bo one optycznie pomniejszają pomieszczenie – czytaj o prezentach mikołajkowych do 50 zł. Pożądane byłoby również wykorzystać porządnie jasne oświetlenie, które również sprawi, iż wnętrze będzie wydawać się trochę większe.
aranżacja wnętrz
Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od tego który typ pomieszczenia urządzamy, możemy użyć różnorodne praktyczne rozwiązania. Jeśli na przykład posiadamy wąską kuchnię i wysoki salon, to zamiast stawiać stół w kuchni – postawmy go w salonie. Dzięki temu kuchnia zyska więcej miejsca i będzie wydawać się większa – ciesz się pięknym domem . W przypadku małej łazienki warto zrezygnować z wanny na rzecz prysznica, natomiast zamiast półek stojących zdecydować się na wiszące. Niewielka sypialnia również nie żąda wiele.

Najważniejszą rzeczą w sypialni jest naturalnie łóżko, możemy zdecydować się także na nieduże stoliczki przy łóżku czy też maleńką komodę. Szafę możemy postawić w salonie czy też zdecydować się na szafy wnękowe w sypialni, jakie nie zajmują przestrzeni. Wybór dobrych mebli, dodatków, oświetlenia oraz kolorystyki pomoże nam wybornie urządzić nieduże wnętrza. Wystarczy kilka stosownych pomysłów, żeby niewielkie aranżacje również wyglądały zdumiewająco i były równie skuteczne jak rozległe wnętrza.