Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie jest ze spaniem. W zależności jak dobrze wypoczęliśmy, zależy cały dzień.

Sypialnia to przestrzeń specyficzna nie tylko dlatego , iż przesypiamy w niej jedną trzecią życia. Istotna jest chociażby strona świata na którą wychodzą okna. Należy wiedzieć więc by do spania wybierać miejsce spokojne, jak najmniej nasłonecznione i znajdujące się z dala od hałaśliwego wejścia.

w sypialni
Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Idealne strony to północna i zachodnia, w sytuacji gdy nie biegnie pod oknami hałaśliwa ulica. Okna od wschodu to przymus wczesnej pobudki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla domowników aktywnych i zapracowanych.

Z kolei od południa – do pokoju słońce wpada cały dzień, więc wieczorową porą jest w niej duszno. Trudno więc zasnąć w niej i zrelaksować się.

Łóżka nie stawiamy obojętnie w jakim miejscu.

Czy chcesz bardziej przeanalizować prezentowany na tej stronie temat? Jeżeli tak, bez obawy kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na tej witrynie (http://marmatddd.pl/).

Śpiąc, musimy czuć się pewnie, dlatego też wieszanie półek nad naszymi głowami nie jest dobrym pomysłem. Postawmy w zamian szafki poboczne, które spowodują, że przestrzeń obok łóżka stanie się jeszcze bardziej kameralna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki model łóżka (szczegółowe informacje znajdziesz na tej stronie) powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pomieszczenia. Kwestia naszego gustu. Jeśli preferujemy styl „wiejski” możemy wybrać łóżka drewniane lub kute. Musimy wiedzieć, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się pięknie.

Romantyczny nastrój w sypialni wyczarujemy za pomocą paru małych lampek stojących i kinkietów. Otoczmy się ważnymi dla nas przedmiotami, np. zdjęciami, a sypialnia (sprawdź – łóżka kontynentalne) będzie przytulna i nastrojowa.

Jeżeli źle czujemy się w towarzystwie koronkowych firan i wyszywanych poszewek wybierzmy minimalizm. Charakteryzuje się on stonowanymi barwami, prostymi meblami i znikomą ilością dodatków. Projektując pokój, najlepiej zredukować wyposażenie do minimum. Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu.

Musimy również zadbać w pokoju sypialnianym o nastrojowe światło. Pomieszczenie będzie bardziej przytulne, a w takim zakątku dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po wyczerpującym dniu.