Jak przymierzyć się do meblowania dziecięcego pokoju, parę pomysłów na to, jak wybrać łóżko do spania

Wykończenie pokoju dla dzieci czasami stanowi dla rodziców pewne wyzwanie. Dotyczy to szczególnie przypadków, gdy ma się niewielkie mieszkanie, wówczas w niejednej sprawie trzeba będzie pójść na kompromis. Najlepiej będzie wówczas, kiedy każde dziecko ma swój własny pokój, w takich przypadkach każdy z nich można będzie osobno umeblować. Podczas aranżowania dziecięcego pokoju trzeba mieć kilka spraw na względzie.

meble w pokoju
Autor: 生活童話
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze należy pamiętać o tym, że powinien on równocześnie spełniać parę zadań, czyli być miejscem na sen, zabawę i wypoczynek, ale poza tym trzeba w nim zapewnić miejsce na trzymanie wszystkich dziecięcych przedmiotów. Następną rzeczą jest to, że pokój będzie się zmieniał wraz z wiekiem jego mieszkańca. Dlatego też wybierając zestaw mebli dziecięcych z Księżniczkami Disneya albo Kubusiem Puchatkiem należy liczyć się z tym, że za jakiś czas może trzeba go będzie w całości wymieniać (http://lozka.net.pl/product-pol-925-Zestaw-mebli-dzieciecych-Safari-Zyrafka.html). Takie komplety są faktycznie bardzo ładne, ale właściciela cieszyły będą jedynie do pewnego wieku.

Przy meblowaniu pokoju dla dzieci ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego łóżka do spania. Propozycja ich jest bardzo duża, tak naprawdę wybór najczęściej zależy od tego, ile się będzie miało miejsca w pomieszczeniu. Jeżeli pokój jest odpowiednio duży, to najlepiej się sprawdzają klasyczne, stojące łóżka drewniane z dobrym materacem i pojemnikiem na włożenie pościeli (http://www.lozka.net.pl/pol_m_Lozka-drewniane-180.html). Przez to, że nie ma w tego typu łóżku żadnych załamań, to jeśli się zakupi rzeczywiście dobry materac, to będzie to bardzo zdrowe dla pleców.

gustowna i komfortowa sypialnia
Autor: anne beaumont
Źródło: http://www.flickr.com

Przy mniejszych pokojach, gdy na przykład razem musi mieszkać dwoje dzieci, dwa stojące obok łóżka mogą się nie zmieścić. Wówczas można pomyśleć przykładowo o różnych sofach i rozkładanych fotelach, w ciągu dnia służą one jako miejsce do siedzenia, a w nocy można je rozłożyć i się na nich przespać. Niezwykle praktyczne w takich przypadkach także może być piętrowe łóżko, rozwiązania tego typu coraz częściej spotyka się w wielu mieszkaniach i domach. Więcej na http://www.lozka.net.pl/.