Jak dopasować odpowiednią aranżację okna

Ładne upięcie firanki z pewnością podkreśli zaaranżowanie otworów okiennych. Oczywiste jest, że aby przystrajane przez nas zasłonami bądź firankami wnętrze było jak najbardziej spójne aranżacyjnie, dobieramy materiały, które dostosowane są stylistycznie do reszty wystroju pomieszczeń. Dodatkowo, aby dekoracja okien zyskała na efektowności, większość z nas decyduje się na upięcie zasłonek dostosowanymi do nich taśmami z frędzlami.

Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Firany możemy upinać również przy pomocy przeróżnych innych rzeczy, których obecność spowoduje, że aranżacja okien będzie jedyna w swoim rodzaju.

firanki w sypialni
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Sznury z frędzlami, dopasowane kolorystycznie sznurki, metalowe klipsy – oto częstokroć wybierane przez nas elementy aranżacji wnęk okiennych. Jeśli jednak nie jesteś amatorem zwyczajowych podejść w dekoracji otworów okiennych, rozejrzyj się naokoło siebie, a z całą pewnością wyszukasz parę obiektów, jakimi w nietuzinkowy sposób upniesz swe zasłonki (rozwinięcie tematu: portal Alena sklep online kliknij). Oto kilka wskazówek.

Najlepiej nadają się do tegoż celu obiekty o obrysie obręczy oraz długie elementy, jakie możemy związać naokoło zasłonki. Świetnym projektem może być więc upięcie firany do sypialni ( nasza strona) dla przykładu za pomocą takich akcesoriów odzieżowych jak biżuteria (łańcuszki, szerokie bransolety, szale czy paski). Możesz również postawić na wyszukane w domowym przyborniku wstążki.

firany w sypialni
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wolisz troszeczkę mniej ozdobne fortele, pomyśl nad zastosowaniem grubej linki z lnu albo masywnej, drewnianej klamry. Możesz też obudzić w sobie duszę artysty i wykreować własną ozdobę, zszywając czy spinając z sobą dowolne fragmenty. Olbrzymia ilość przedmiotów w naszych mieszkaniach nadaje się do zagospodarowania w oryginalnej aranżacji wnęk okiennych, wystarczy dać ponieść się wyobraźni.

Chyba nikt nie wyobraża sobie swej sypialni pozbawionej firany bądź zasłonki. Kojarzymy to pomieszczenie jako miejsce ciszy jak też spokoju. Firany do sypialni to nie wyłącznie fragment ozdoby wnętrza, ale również praktyczna osłona przed zewnętrznym światłem jak też oczami wścibskich sąsiadów. Delikatne firany dalej polub ten serwis http://alena-firany.pl/ upiększane koronką doskonale nadają się do alkowy kreując poetyczny nastrój. Doskonałe tkaniny i fasony w najnowocześniejszych stylach sprawiają, że każdy znajdzie wśród firan coś dla siebie.