Dobrze urządzone przestrzenie to szansa na uniknięcie rozczarowania związanego z projektowaniem własnego domu

Jeśli projekt poszczególnych wnętrz w naszym domu jest już z góry wyznaczony i przypada nam jedynie wybranie miejsc na kuchnię, sypialnię, jadalnię i pozostałe, to pamiętajmy, że rozwiązania nietuzinkowe bardzo często są korzystne i przykładowo łazienka na poddaszu może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem! Szukanie zwykłych rozwiązań mających na celu standardowe zastosowania wyszło już mody, gdyż we współczesnych czasach prawie nic nie jest niemożliwe i nawet na niewielkiej przestrzeni można urządzić całkiem przyjemne wnętrze.

poddasze
Autor: urbaneapts
Nie zapominajmy jednak, że ograniczają nas własne wizje i jeżeli tylko będziemy chcieli je poszerzyć, to świat architektury wnętrz stoi przed nami otworem – łazienki na poddaszu. W końcu własne wnętrza możemy aranżować tak jak chcemy. Niezależnie od możliwości budowlanych, każdą przestrzeń, nawet przestarzałą, można doprowadzić do porządku. Każdy z nas chciałby mieszkać wedle tego, co mu w duszy gra. Wybierając łazienkę na poddaszu powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że taki projekt będzie dla nas wyzwaniem.

Zapewne w tym przypadku tak samo, jak to odbywa się w innych, dużych przedsięwzięciach, nie obejdzie się bez kompromisów, ale warto je stosować, by rezultat ostateczny był jak najlepszy. Przy obmyślaniu, jak ma prezentować się nasz dom i jego wszystkie pomieszczenia, lepiej stawiać na umiar, który z czasem możemy wzbogacać oryginalnymi dodatkami, jakimi są np. pamiątki z podróży, niż otaczać się przytłaczającą ilością rzeczy wywiezionych jeszcze z poprzedniego miejsca zamieszkania. Najlepiej przeprowadzić dokładne oczyszczanie przestrzeni wokół siebie ze zbędnych przedmiotów.

Na zakończenie pamiętajmy o tym, że nie wszystko musi się nam udać od razu i że jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, to wcale nie ma co wpadać w panikę. Warto jest czytać czasopisma dotyczące zagadnień budowlanych i aranżacji wnętrz, jak również rozmawiać z innymi ludźmi i oceniać ich gust – tak zgromadzimy informacje o tym, co nam się podoba, a co nie i tym samym ograniczymy możliwość popełnienia błędów na przyszłość. Dekorowanie wnętrz, a wcześniej ich zaprojektowanie jest sztuką, stąd też jeżeli sami nie mamy do tego smykałki, lepiej wynająć fachowców.