Dlaczego warto zakupić żarówki energooszczędne

Dobrze dobrane światło potrafi zdziałać cuda, fatalnie – przyniesie odwrotny skutek. I nie ma znaczenia czy jest to prywatna posesja, ogród czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, uspokajać, natomiast rachunek za energię nie powinien powodować lekkiego zawrotu głowy. A z tym bywa różnie… Chyba, że zdecydujemy się na lampy ledowe. Oświetlenie led, mimo iż znalazło miejsce na rynku w zasadzie niedawno, szturmem znalazło grono odbiorców ze względu na swe najbardziej znaczące zalety – wysoką efektywność pracy i długą żywotność (nie zaskoczą nas więc egipskie ciemności).

światlo
Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Polska należy do nielicznych z krajów UE, gdzie cena za energię niestety przekracza możliwości większości naszych rodaków. Weźmy zatem pod uwagę, iż lampy ledowe nie pochłaniają zbyt dużej ilość prądu przy zaświeceniu. Nie ma miejsca tzw „uderzenie prądu”. Odwrotnie niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Diody LED nie gasną raptownie, lecz subtelnie tracą swą moc.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeżeli tak, poczytaj wartościowe informacje, które z inspiracją omówiliśmy w najnowszym artykule (http://www.alena-firany.pl/dodatki-do-firan/spinki.html).

Gdy zaobserwujemy ich przygasanie, znajdziemy jeszcze mnóstwo czasu na wymianę oświetlenia. Ważnym aspektem przy wyborze oświetlenia jest bezpieczeństwo – poznaj tutaj na softled.pl.

Oświetlenie LED nie nagrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma ryzyka zaprószenia pożaru, co jest szczególnie przydatne przy wyborze świątecznych lampek. Pragnąc udekorować
światło
Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com

ogród do tej pory musieliśmy uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne będzie narażone na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki, jednak diody led charakteryzują się niesamowitą odpornością na uderzenia.

Bez obaw – zobacz link na stronie, który prowadzi do analogicznej witryny. Znajdziesz na niej dające do myślenia posty w nawiązaniu do omawianego tutaj zagadnienia.

W technologii led jest możliwe osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroki wachlarz barw. I dlatego temu możemy wymyślać na posesji oryginalne, kolorowe aranżacje świetlne.

Czy w związku z powyższym warto wymienić tak popularne niegdyś żarówki na oświetlenie LED? Jak najbardziej, będzie to bardzo dobre posunięcie, ponieważ ze statystyk wynika, że energooszczędność w przypadku oświetlenia LED to prawie 80% niższe rachunki za samo oświetlenie(żarówki ledowe w ofercie sklepu softled.pl).
Coraz więcej rodzin decyduje się na inwestowanie w oświetlenie led. Szacuje się, że w roku 2020 wszystkie rodziny będą korzystały z białego światła LED, a rachunki za prąd będą niższe nawet 25%.