Dlaczego lepiej jest piec w formach silikonowych

Formy silikonowe, już od dłuższego czasu mają powodzenie w naszych kuchniach. Na sam ich widok natychmiast nabieramy ochoty na wypieki. Gdy na nie spojrzeć przywodzą na myśl kauczuk, tymczasem stworzono je z miękkiego i plastycznego silikonu. Różnica polega na tym, że rozgrzana guma wydziela niemiły swąd, z kolei silikon jest bezwonny i bezzapachowy. Jest bezpieczny dla zdrowia, gdyż nie wchodzi w reakcje chemiczne ze związkami zawartymi w żywności.

formy do muffinów
Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Formy silikonowe (dowiedz się czy są w promocji obecnie: ) w momencie pojawienia się na rynku kulinarnym w szybkim tempie wyparły blachy, naczynia ceramiczne albo szklane formy gdyż wykazują większą wszechstronność i mają więcej zastosowań. Praktyczne silikonowe formy do wypieków znajdą użytek w każdej kuchni i w każdych okolicznościach. Kiedy chcemy upiec tort na szczególną okazję wyśmienicie sprawdzi się tortownica silikonowa, ponieważ wypiek błyskawicznie i bez problemu odejdzie od formy, nie tracąc kształtu. Natomiast duża forma w formie kwiatu róży, napełniona galaretką z owocami stanie się pysznym deserem na dziecięcym przyjęciu. Formy produkowane są w wszelakich kształtach, stąd też mamy wypieki w kształcie misia, serduszka czy samochodu.

muffiny
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Muffiny, które oczarowały polskie panie domu swą delikatnością i krótkim czasem przygotowania, wręcz stworzone są do silikonowych form! Foremki z silikonu dadzą nam pewność, że pieczenie stanie się wielką przyjemnością.

W przeciwieństwie do blach, ceramiki i szkła, silikonowe foremki zazwyczaj posiadają wyszukane kształty i fantastyczne barwy, mogą dzięki temu tworzyć wzbudzający zachwyt, zabawny element dekoracyjny kuchennego królestwa. Formy silikonowe przez swą wielofunkcyjność, doskonale nadają się do niskich jak i wysokich temperatur – wychodzą bez szwanku przy -60oC do +230oC .

Nie jest im straszny tzw. szok termiczny. Wytrzymują gwałtowne zmiany temperatur (po wyjęciu z zamrażalnika można ulokować formę od razu w piekarniku). Dlatego często używane są do domowej produkcji kostek lodu, które prezentują się zjawiskowo, ponadto forma jest wielokrotnego użytku.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się większą ilość wiadomości na ten temat, wejdź tutaj, to rzeczywiście świetne opracowanie (https://wandpark.pl/meble-na-wymiar/meble-kuchenne-na-wymiar-piaseczno/) tego zagadnienia.

Z powodzeniem nadają się do piekarników, lodówek, kuchenek mikrofalowych jak również mycia w zmywarkach. Gromadzone w pudełkach, szufladach, zwinięte – momentalnie odzyskują swój kształt, toteż będą więc mile widziane w niewielkich kuchniach.