Czemu zdrowo jest pić wino? Jakie są najważniejsze powody?

Nie od dziś słyszymy, iż wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, gdyż tak faktycznie jest, na co wskazują liczne badania i obserwacje. Spożywanie tego trunku wpływa pozytywnie na wiele dziedzin naszego życia. Sprawdźmy jak wiele ma zalet. Co ważne gwarantuje długowieczność, a to dzięki dużej zawartości resweratrolu, czyli bardzo silnego przeciwutleniacza, jaki stymuluje gen długowieczności – SIR2.

Oval Oak — karafka do wina
Źródło: www.decosalon.pl
Przedłuża on życie, a także odmładza. Obecnie badania z jego zawartością prowadzi się na gryzoniach, a wyniki są zadowalające. Gryzonie , które poddano badaniom wykazywały wolne objawy starzenia starzenia, do tego powracała elastyczność naczyń, polepszała kondycja fizyczna jak i gęstość kości.

Picie tego alkoholu polepsza funkcjonowanie mózgu, a co się z tym wiąże usprawnia pamięć. Alkohol sprzyja lepszemu krążeniu, dlatego mózg jest lepiej odżywiony. Podawane myszom cabernet sauvignon w znaczny sposób minimalizuje ryzyko odkładania się w ich mózgach blaszek amyloidowych, które charakteryzują chorobę Alzheimera. Wino (zobacz: wino muscat) to świetne lekarstwo dla serca. Obecne w winie procyjanidyny mogą dezaktywować tak zwaną endotelinę-1, przez co nie jest w stanie się przekształcić w twardą, znacznie niebezpieczniejszą dla tętnic postać.

Wino chroni przed rakiem. Apigenina, czyli flawonoid znajdując się w tym napoju jest w stanie hamować rozrost nowotworów, ponieważ pozbawia komórki raka mechanizmu chroniącego je przed apoptozą. Apoptoza to mechanizm, który pozwala organizmowi wyrzucić komórki wadliwe lub zużyte. Rak jest w stanie się przed takimi rzeczami bronić, więc rośnie bez ograniczeń, zaś jego komórki są jakby nieśmiertelne.

Wino ma wpływ na lepsze trawienie. Spożywane do posiłków wzmaga produkcję śliny i wytwarzanie enzymów trawiennych.

Czy nie możesz się oderwać od naszego postu? To dla nas niezwykle miła informacja – więc kontynuuj oglądanie (https://poznan.hotelepark.pl/hotel/aktualnosci) na następnej stronie.

Dodatkowo, alkohol poszerza żyły, a jakby tego było mało, poprawia ukrwienie, przez co wino, które towarzyszy posiłkom sprawia, że składniki odżywcze prędzej trafiają do krwi Obecny w tym alkoholu kwas cynamonowy sprzyja wytwarzaniu żółci, przez co ma miejsce szybsze trawienie tłuszczów. Opłaca się pić wino, kupić stylowe karafki do wina po to aby napawać się pięknym bukietem zapachowym. Te doznania zmysłowe na pewno dadzą nam dodatkowe plusy, w postaci dobrego samopoczucia.