Biurowe ABC. Przydatne elementy i dekoracje nadające wnętrzu powagi.

Duże pomieszczenie, przeszklone boxy oraz ogromna mapa polityczna świata rozmiaru połowy ściany to nie tylko kadr z seriali, ale biurowa rzeczywistość w kilku większych miejscowościach Polski. Jak powinno się urządzić takie biuro, żeby było wygodne a przy tym elegancko się prezentowało?

malunek - ubrania
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli biuro ma być wizytówką firmy, powinno adekwatnie się prezentować. Wypadałoby zatroszczyć się o meble, źródło światła i dodatki a jednocześnie nie przegapić żadnego detalu, nawet takiego jak szafka na klucze (meble biurowe w Warszawie są stylowe). Główna sprawa dla pracowników to komfort pracy. Wiele stolarni oferuje meble biurowe Warszawa zaś ma w tym przypadku przedstawia bogaty wybór, jednakże głównie warto zapytać, co planujemy w nich trzymać. Jeżeli ogromne ilości papierów, książek czy sprzęt elektroniczny, prędzej musimy zdecydować się na drewniane a meble biurowe Warszawa nas z pewnością nie zawiedzie – szeroki wybór nas pozytywnie zaskoczy. Jeżeli chodzi o oświetlenie, biura najczęściej stawiają na dwa rodzaje lamp – oświetlenie sufitowe a także biurkowe. To bardzo ważne, żeby każdy zatrudniony miał na swoim biurku lampę, ponieważ potęguje to również jakość pracy. Obecnie istnieją TM technologie umożliwiające jednym kliknięciem wyłączyć wszystkie lampy w sali, dzięki czemu nie trzeba się bać, iż coś zostało włączone. TM technologie to również bardzo ważne oświetlenie wszystkich znaków pomagających w ewakuacji pomieszczenia. W wielopiętrowych budynkach jest to rzeczywiście ważne. Oczywiście w ostatniej kolejności zajmujemy się dodatkami, jakie są istotne, dlatego, że na przykład pomagają zadbać o porządek, ale są mniej ważne i można bez nich jakiś czas funkcjonować, jak np. szafka na klucze.

Jeśli biuro stanowi centralę korporacji, ale konsumenci niezbyt często do niej przychodzą, wystrój naturalnie powinien być miły dla oka, ale takie elementy jak pachnące rośliny ozdobne w wazonie na recepcji, mapa polityczna świata w hallu albo wycieraczka pod kolor podłogi schodzą oczywiście na dalszy plan – ceneo. W takim biurze głównie należy zatroszczyć się o wygodne siedzenia dla pracowników, silent room oraz strefę odpoczynku, szczególnie kiedy większość pracowników przez dużą część dnia pracy siedzi w tej samej pozycji.