Baterie do łazienki – co powinieneś wiedzieć?

Gdy dekorujesz łazienkę, bardzo ważna jest kwestia zakupu odpowiednich baterii do niej. W punktach handlowych ze sprzętem łazienkowym znajdziesz sporo różnych modeli takich akcesoriów, dobrze jest zatem głębiej przemyśleć wybór właściwych towarów. Można stwierdzić że zakup baterii nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem – powinieneś raczej wybrać utylitaryzm, wygląd jest sprawą mniej ważną. Jeśli jednak ważne jest dla ciebie z czego będą zaprojektowane takie przedmioty, jak bateria prysznicowa czy bateria umywalkowa, pamiętaj, żeby raczej decydować się na style nowoczesne.

Wanna
Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Trudno znaleźć coś bardziej niegustownego, niż bateria umywalkowa ze złota, pomyślana w stylu, który przypadłby do gustu tylko Ludwikowi Czternastemu. Warto wybrać na proste i funkcjonalne designy. Najlepszym odcieniem dla takich elementów, jak bateria do umywalki, jest połyskujący metal, bez żadnych ozdób.

Bateria wannowa ma być naturalnie znakomicie dobrana do typu wanny, która znajduje się w przybytku. Bateria do wanny powinna pasować wyglądem i budową. Jeżeli źle dopasujesz osprzęt, może on nie dać się zamontować. Jeśli do twojego koszyka wpadnie wannowa bateria, która jest zaprojektowana w całkowicie innym stylu niż twoja wanna, powołasz do życia fatalnego potworka, który świadczy o złym smaku osoby urządzającej cztery kąty.

Umywalka
Źródło: rhode.com.pl/category/13/umywalki

Dla uproszczenia kwestii mądrze jest po prostu nabyć gotowy komplet wanna + bateria.

Tak samo istotna jest umywalkowa bateria, która musi być dopasowana do umywalki oraz do całości wyglądu pomieszczenia. Bateria do ceramiki łazienkowej muszą, podkreślmy raz jeszcze: muszą być zaprojektowane w tej samej stylizacji. To fundamentalne, by zaprojektować łazienkę elegancką i w dobrym smaku.

Jeśli masz za małą wielkość łazienki, by zamontować komfortową wannę, dobrym nabytkiem okaże się bateria prysznicowa. Tak samo jak w powyższym przypadku, bateria do prysznica musi też korespondować z innymi bateriami.

Polecane we Wrocławiu: